Технології

Глобальний рекорд зеленої енергетики за 2020 рік: найбільше джерело енергії в ЄС та зростання на 50%

Потужність станцій відновлюваної енергії зросла по всьому світу на 260 ГВт за минулий рік. Цей показник майже на 50% більше, ніж в 2019 році, попри економічний спад, який став результатом пандемії. Попереду всіх по введенню нових потужностей – США і Китай, а швидше за всіх зростає Океанія. Ціни падають, ринок чистих технологій зростає і цю тенденцію не зупинити.

Щорічний статистичний звіт Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA) Renewable Capacity Statistics 2021 показує, що частка чистої енергії, яка надходить з усіх джерел, швидко зростає вже другий рік поспіль. Понад 80% всіх нових потужностей енергогенерації, введених в експлуатацію за 2020 рік, працюють на відновлюваній енергії, в основному на сонці й вітрі (91%).

Така динаміка пояснюється частково масовим виведенням з експлуатації станцій викопного палива в Європі, Північній Америці і вперше на території Євразії – в Росії, Туреччині, Грузії, Вірменії та Азербайджані. Сукупна потужність нових ТЕЦ на викопному паливі знизилася з 64 ГВт в 2019 до 60 ГВт в 2020 році, пише REW.

«Не дивлячись на труднощі, як ми і передбачали, 2020 рік став початком десятиліття відновлюваної енергії. Ціни падають, ринок чистих технологій зростає, і ніколи раніше переваги переходу на нову енергію не були такі ясні, – сказав генеральний директор IRENA Франческо ла Камера. – Цю тенденцію не зупинити ».

Збільшення потужностей нових станцій на 10,3% вказує на різке розвиток, що порушує помірне поступальний рух попередніх років. В кінці 2020 року загальна ємність ВДЕ в світі досягла 2799 ГВт, при цьому частка гідроенергії все ще найзначніша – 1211 ГВт. Серед нових потужностей 2020 року домінують сонячні (127 ГВт) і вітрові (111 ГВт).

Найбільшими ринками ВДЕ за минулий рік стали США і Китай. КНР додала за минулий рік 136 ГВт енергопотужностей, в основному вітрових. США – 29 ГВт, приблизно порівну сонячних і вітрових. Триває стабільне зростання в Африці, а найшвидше зростаючим регіоном залишається Океанія, що додала відразу 18,4%, хоча її частка в світовому обсязі залишається незначною.

За даними аналітиків Ember і Agora Energiewende, відновлювальна енергія стала в 2020 році найбільшим джерелом електрики в ЄС, вперше залишивши позаду викопне паливо. Це сталося в результаті скорочення видобутку вугілля та зростання вироблення електрики завдяки енергії вітру і сонця.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button