Всесвіт

Станція ОSIRIS-REx зафіксувала на фото кратери і валуни на поверхні астероїда Бенну

Станція OSIRIS-REx змогла зафіксувати на фото кратери і групи каменів, розміщені на поверхні Бенну. До початку ключової робочої місії апарату, що вивчає астероїд, залишається всього тиждень.

Станция ОSIRIS-REx запечатлела на фото кратеры и валуны на поверхности астероида Бенну

Апарат OSIRIS-REx був спрямований до 500-метрового астероїда Бенну ще восени 2016 року, а початок основної семирічної місії стартує в грудні 2018. Вивчення об’єкта допоможе дізнатися деталі про формування Сонячної системи і безпосередньо Землі. В заключній фазі підльоту до астероїда OSIRIS-REx зміг сфотографувати особливості в рельєфі Бенну. Вчені відзначили, що кратери і групи каменів зазнали змін, схожі на Рюгу, який зараз активно досліджує станція “Хаябуса-2”. Перші знімки космічного тіла були отримані з відстані 136 км. Фахівці помітили відмінності в яскравості окремих каменів астероїда, що може вказувати на їх різний склад.

У грудні OSIRIS-REx зможе передати зображення в кольорі і, крім того, карти розподілу різних речовин на поверхні Бенну. Після процесу збору ґрунту станція відправитися на Землю. Зокрема, апарат скине капсулу з отриманими зразками вже восени 2023 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button