Земля

Штучний інтелект допоможе передбачати масштаб повені

Компанія One Concern, розробник сервісів, що дозволяють передбачити та мінімізувати наслідки стихійних лих, запустила платформу Flood Concern для прогнозування масштабу повеней. За заявою творців, програма на основі штучного інтелекту за п’ять днів до потенційної повені здатна визначати, до якого рівня підніметься вода, швидкість і напрямки її поширення. Про винахід повідомляє Environmental Leader.

Для прогнозування Flood Concern використовує гідрологічні та гідродинамічні моделі з машинним навчанням. Платформа дає графічне зображення передбачуваних зон затоплення, збираючи та аналізуючи інформацію про території в режимі реального часу. Крім того, програмне забезпечення здатне завчасно оцінити ефективність тих чи інших заходів, спрямованих на зменшення можливого збитку. На думку розробників, платформа допоможе захистити критично важливі об’єкти інфраструктури, а також дасть можливість організаціям заздалегідь підготуватися до настання стихійного лиха, що дозволить мінімізувати негативні наслідки.

Генеральний директор і співзасновник One Concern Ахмад Вані нагадав, що вплив стихійних лих, пов’язаних зі зміною клімату, зокрема повені, зростає. За підрахунками компанії, з 1970 р. кількість стихійних лих у світі зросла у чотири рази; за останні 40 років вони призвели до загибелі понад 3,3 млн осіб і завдали економічних збиткам на суму в $2,3 трлн. Як вважає One Concern, щоб навчитися протистояти стихіям в планетарному масштабі, необхідно використовувати силу подібних технологій штучного інтелекту.

Перша версія Flood Concern вже тестується на території США, вона орієнтована на проведення превентивних заходів щодо боротьби з річковими повенями. У 2019 р. планується вихід на ринок додаткових версій, призначених для протистояння прибережним, міським і раптовим повеням.

“Офіційні звіти, наприклад, недавня доповідь Міжурядової групи експертів зі зміни клімату ООН, наочно показують, що зміна клімату – це реальність, і воно погіршує погоду і умови життя в усьому світі”, – сказав Ахмад Вані.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button