Поради

Стерилізація тварин. Навіщо проводиться?

Домашніх тварин – кішок та собак – стерилізують для контролю за потомством. Якщо тварина не має племінної цінності, і ви не плануєте заводити кошенят/цуценят, то стерилізація матиме цілу низку переваг. Яких саме? Про це далі у статті.

Стерилізація кішок та собак. Основні ЗА

Перший плюс очевидний. Кішка чи собака не завагітніють навіть випадково, і вам не доведеться доглядати їх у період вагітності та вирощування потомства, а потім «прилаштовувати» молодняк або позбавлятися від нього іншими способами. З цього погляду стерилізація домашньої тварини – крок, який демонструє вашу відповідальність як власника.

Другий важливий аспект – турбота про комфорт тварини. При проведенні стерилізації в ранньому віці у тварин практично повністю відсутній дискомфорт, викликаний нереалізованим статевим полюванням. Оскільки немає змін гормонального фону – тварина залишається спокійною та врівноваженою.

Стерилізуючи собаку або кішку, ви позбавляєтеся небажаних проявів у поведінці. «Пісні», агресія, «мітки» у квартирі – все це наслідки того ж нереалізованого статевого полювання. Після стерилізації про ці неприємності ви можете забути.

Нарешті, стерилізовані тварини значно менш схильні до захворювань репродуктивних органів. З віком ризик запалення або появи злоякісних новоутворень збільшується, тому навіть зрілих тварин можна стерилізувати за медичними показаннями. Але краще робити це у ранньому віці, коли молодий організм значно простіше переносить операцію.

Що стосується недоліків процедури, він пов’язаний саме з необхідністю хірургічного втручання. Все-таки це операція, і досить серйозна, тому проводити її потрібно лише у спеціалізованій клініці. Чим вище професіоналізм ветеринара, і чим ретельніше було проведено підготовку – тим нижчою є ймовірність ускладнень.

Стерилізація собак та кішок у Харкові

Терра Вет – ветеринарна клініка (Харків, 23 серпня), в якій проводяться всі види хірургічних втручань, у тому числі стерилізація тварин. Великий досвід проведення таких операцій дозволяє нашим ветеринарам успішно стерилізувати домашніх тварин як за медичними показаннями, так і за бажанням власників.

Потрібна стерилізація тварин у Харкові? Бажаєте дізнатися вартість стерилізації собаки чи кішки? Звертайтеся за професійною допомогою до ветеринарної клініки «Терра Вет».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button