Наука

Створений прилад для управління снами (відео)

Метод, розроблений в Массачусетському технологічному інституті, дозволяє впливати на тему сну за допомогою спеціального приладу, керованого мобільним додатком.

Oscar Rosello, CC BY 4.0

Метод отримав назву «таргетована інкубація сну», і головну роль у ньому грає прилад Dormio. Він дозволяє не тільки записувати інформацію про сни, але здатний також направляти їх, повторюючи певну інформацію на ранню стадію сну — гіпногогію, — і таким чином впливаючи на його зміст.

При створенні приладу вчені спиралися на попередні дослідження, які показали, що в плані активності мозку гіпногогія схожа з фазою швидкого сну. Однак на відміну від швидкого сну, в стані гіпногогії людина здатна сприймати зовнішні сигнали, і зокрема звуки, чим, власне, і скористалися розробники. При цьому вони стверджують, що метод здатний не тільки викликати у сні вибрані заздалегідь асоціації, але і «підвішувати» людину на ранніх стадіях, так що вона може чути звуки тривалий час.

«Сни на певну тему можуть приносити користь після пробудження, наприклад для вирішення якихось креативних завдань, — говорить один з розробників методу Адам Хара Хоровітц. — Це цілком очікувано, якщо згадати приклади Меррі Шеллі або Сальвадора Далі, які отримували натхнення у своїх снах. Відмінність в тому, що в цьому випадку ми викликаємо ці корисні сни цілеспрямовано».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button