Поради

Радонові ванни і їх особливості

Одним з перспективних напрямків санаторно-курортного лікування є радонотерапія. В основному, вона полягає в прийнятті радонових ванн, дію яких слід розглянути докладніше. До речі, на сайті санаторію http://radon.com.ua/ru/radonovye-vanny/ є багато інформації про радонотерапію.

Їх призначають як додатковий засіб при боротьбі зі зайвою вагою, оскільки вони здатні прискорювати обмін речовин. Застосовують їх і при захворюваннях органів шлунково-кишкового тракту, опорно-рухового апарату і т.д. Однак, хоча ця методика використовується вже давно, не всі знають про її переваги та ефективності.

Радонові ванни: теорія питання

Радон — це інертний газ, властивості якого почали вивчати ще в XIX столітті. Його особливістю є те, що в процесі напіврозпаду ця речовина починає випускати радіоактивне випромінювання. Це слабке випромінювання, і для людини воно не становить небезпеки. Навпаки, при невеликому дозуванні і контрольованому використанні воно цілюще впливає на здоров’я.

Радонотерапія застосовується в багатьох здравницях, в тому числі і в санаторії «Поділля» (Хмільник), оскільки за столітню історію вивчення газу вчені не просто довели його корисні властивості, але навчилися їх застосовувати на практиці.

При використанні радону терапевтичну дію надають тільки альфа-частинки, які не можуть проникати глибоко в тканини і органи, і це робить їх безпечними. Але водночас вони здатні активізувати роботу імунної системи і покращувати функцію інших органів. Радонові ванни показані при:

• патологія опорно-рухового апарату,
• захворюваннях серця і судин,
• порушеннях роботи ЦНС,
• запальних процесах в організмі,
• уповільненому метаболізмі,
• різних шкірних захворюваннях.

Вони знімають запалення, прискорюють відновлення після травм, нормалізують обмінні процеси, поліпшують стан шкіри.

Як діють радонові ванни

При цій процедурі пацієнт отримує дуже невелику дозу опромінення згаданими вище альфа-частками. Вони проникають в кров двома шляхами — через шкірні покриви і органи дихання. При цьому вони іонізують молекули води, яка входить до складу будь-яких тканин і органів. Ця іонізація провокує початок цілої низки біохімічних реакцій. Вони, в свою чергу, призводять до того, що організм активніше виробляє ферменти і деякі інші речовини, які потрібні для нормалізації роботи всіх систем.

Це абсолютно безпечний процес, оскільки за весь курс радонотерапії (а він включає 15 сеансів) пацієнт отримує дозу опромінення в 12-15 нанокюрі в розрахунку на 1 літр). Що не перевищує щомісячний природний радіаційний фон (а в великих містах він може бути і вище).

При яких хворобах радонові ванни особливо ефективні

Головна перевага впливу радону полягає в тому, що він активізує той же механізм, що і у антиоксидантів — тобто боротьбу з окисними процесами. Саме це дає протизапальний ефект і дозволяє зняти біль. Але оскільки радон стимулює природне вироблення гормонів надниркових залоз, то він особливо корисний при захворюваннях суглобів і хребта.

А його здатність підвищувати проникність гематоенцефалічного бар’єра призводить до того, що будь-які прийняті пацієнтом ліки діють на головний мозок з більшою ефективністю. Тому радонові ванни так корисні при захворюваннях ЦНС і патологіях ендокринної системи. Вагітність, гіпотиріоз і деякі інші захворювання вважаються протипоказаннями до використання цих ванн. Тому їх призначають тільки після повного обстеження і консультації лікаря.

Кнопка «Наверх»