Технології

Створено новий метод зберігання водню за допомогою наночастинок

Хіміки запропонували технологію зберігання водню в крихітних наночастинках, виготовлених з дорогоцінного металу паладію. Діаметр частинок становить всього 1,2 нанометра, але вони здатні забезпечити рекордну щільність зберігання.

Цей газ зберігати дуже складно і затратно. Але подібні до плитки шоколаду масиви наночастинок можуть вирішити цю проблему

Високо леткий водень вважається перспективним енергоносієм майбутнього, який може стати, наприклад, екологічно чистим паливом для літаків, суден і вантажних автомобілів, а також стати основою для виробництва екологічно чистої сталі та цементу. Однак зберігання водню обходиться дорого: цей газ повинен або зберігатися в резервуарах під тиском до 700 барів, або його необхідно отримати в рідкому стані, охолодивши до -253 градусів за Цельсієм. Обидві процедури вимагають великих витрат енергії.

У новій роботі дослідники представили альтернативний підхід до зберігання цього газу. Автори створили крихітні частинки з паладію, які для більшої міцності стабілізували сердечником з рідкісного дорогоцінного металу іридію. Крім того, вчені прикріпили наночастинки до графенової підкладки, щоб їх було зручно використовувати в якості накопичувачів водню.

Після синтезу вчені за допомогою рентгенівської спектроскопії вирішили з’ясувати, що відбувається, коли частинки паладію вступають в контакт з воднем. Виявилося, що водень “прилипає” до поверхонь наночастинок, і майже жодна молекула не проникає всередину. Все, що потрібно для вивільнення накопиченого таким способом водню — – це трохи нагріти систему. Водень швидко вивільняється з поверхні частинок, тому що молекулам газу не потрібно пробиватися назовні зсередини кластера.

Автори припускають, що за допомогою нового матеріалу можна досягти рекордної щільності зберігання водню, але для обчислення точних значень вченим ще належить провести ряд випробувань і побудувати більш об’ємну систему.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button