Всесвіт

Новий китайський супутник з ШІ працює в 3 рази швидше аналогів

Нове покоління китайських супутників спостереження за землею має неперевершену швидкість сканування і набагато перевершує можливості американських супутників WorldView-4.

Image by PIRO4D from Pixabay

Нові китайські супутники Beijing – 3 захоплюють ширшу смугу спостереження і роблять знімки під час швидких маневрів. Це говорить про високий ступінь стабілізації систем сканування.

Нова система CAST3000E для супутників Beijing – 3 забезпечує знімки поверхні Землі з висоти 500 км: їх можна робити під час руху з обертанням 10 градусів в секунду.

Апарат може провести зйомку в незвичайних маневрах, наприклад, він зняв русло річки Янцзи довжиною 6 300 км в один проліт з півночі на південь. Звичайні супутники спостереження на таке нездатні, оскільки вони працюють лише з вузькою смугою поверхні за один оборот.

Також система використовує ШІ, щоб досягти високої ефективності: він управляє бортовим обладнанням і вибудовує траєкторію спостереження. Пристрій може моніторити до 500 районів на добу і відвідати кожен до 100 разів за цей проміжок часу. Розробники відзначають, що сьогодні аналогів їх системи не існує. Також спостереження здатна проводити тільки система супутників.

Супутник Beijing – 3 може зберігати на борту 1 Тбайт даних і передавати інформацію на Землю зі швидкістю 1 Гбайт/с. В цілому він до 3 разів швидше платформи WorldView-4.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button