Технології

Створено портативний водневий електрогенератор на 400 Вт

Естонська компанія PowerUP Energy Technologies представила портативний генератор на водневих паливних елементах. Пристрій призначений для автономного електропостачання та має вихідну потужність 400 Вт.

Модель, що отримала назву UP400, вже можна придбати за 6500 євро. Гарантія на неї становить 3 роки або 5 тис. годин роботи. За твердженням виробника, електрогенератор придатний для використання при температурі навколишнього середовища від -20 до +52 ° C. Маса пристрою – 10 кг.

В основі UP400 лежать паливні елементи з протонообмінною мембраною. Генерація електрики в них складається з трьох етапів. Спочатку електрони відокремлюються від молекул водню за допомогою унікального каталізатора, розробленого компанією. Він виготовляється з промислових біовідходів і вуглекислого газу. З них формується високопористий композит, який доповнюється металевими наночастинками.

Утворенні на каталізаторі протони проникають через мембрану, проникну тільки позитивно заряджені частинки. Одночасно електрони, що несуть негативний заряд, проходять на іншу сторону мембрани по зовнішньому провіднику, виробляючи електричний струм. Нарешті, обидва типи частинок з’єднуються з один з одним і з киснем повітря з утворенням води і виділенням тепла.

Водень надходить в генератор з окремого резервуара. За заявою PowerUP Energy Technologies, при роботі в режимі максимальної потужності витрата палива дорівнює 1л / год. При необхідності UP400 допускається об’єднувати з акумуляторами, сонячними батареями або вітрогенераторами «для створення інтелектуальної енергосистеми».

Компанія відзначає, що її паливні елементи відрізняються невеликою масою і високою стійкістю до корозії, а завдяки запатентованій модульній конструкції корпусу пристрій не боїться ударів і вологи.

За словами PowerUP Energy Technologies, її портативний водневий електрогенератор оптимально підходить для автокемперів, яхт та іншого транспорту, що використовується під час відпочинку. А також UP400 позиціонується як резервне джерело живлення для будинків з автономним електропостачанням.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button