Технології

У електровелосипеда Oyo ланцюг замінили гідравлічним приводом (фото+відео)

Недоліки традиційного для велосипеда ланцюгового приводу, в тому числі необхідність в регулярному мастилі, спонукають виробників електрифікованих моделей застосовувати в трансмісії альтернативні конструкції, наприклад, ремінь або жорсткий вал.

Стартап BC Bikes пропонує ще один спосіб зв’язку заднього колеса з двигуном – гідрооб’ємна передача. Сама по собі вона не є чимось особливим, оскільки застосовується з XX століття, наприклад, в сільськогосподарській техніці.

У електровелосипеда Oyo ланцюг замінили гідравлічним приводом

Такий привід передбачає наявність замкнутого контуру, що складається з гідронасоса, який знаходиться в каретці, гідромотора, встановленого на ступиці колеса, і трубопроводу, який їх з’єднує. Обертання педалей забезпечує роботу гідронасоса, який подає під тиском рідину, що заповнює систему в гідромоторі, приводячи його, а разом з ним і колесо, в рух.

Гідравлічна трансмісія вимагає мінімального обслуговування і відрізняється надійністю, в тому числі завдяки невеликій кількості рухомих частин. Крім того, гідрооб’ємний привід дозволяє забезпечувати безступінчату зміну передавального числа. До числа недоліків таких систем відносяться більша, ніж у механічних трансмісій, вагу і менший ККД, а також небезпека виходу з ладу через втрату герметичності.

У електровелосипеда Oyo ланцюг замінили гідравлічним приводом

У електровелосипеді BC Bikes Oyo гідравлічна трансмісія об’єднана з кареточним 250-ватним електромотором, що допомагає обертати педалі. Закріплений на кермі пульт управління дає можливість перемикатися між п’ятьма рівнями потужності. У режимі максимальної віддачі електропривод здатний розганяти велосипед до 25 км / год.

Вбудовані датчики фіксують швидкість, частоту обертання педалей і крутний момент. Виходячи зі значень цих показників керуюча система автоматично підбирає оптимальне передавальне число.

У електровелосипеда Oyo ланцюг замінили гідравлічним приводом

BC Bikes поки не розкрила інформацію щодо запасу ходу. Однак відомо, що живлення електромотора Oyo забезпечить знімний літієвий акумулятор, розміщений на нижній трубі рами.

Електровелосипед оснастять дисковими гальмами Tektro з гідроприводом. Їх трубопроводи, а також електропроводку силового агрегату прокладуть всередині алюмінієвої рами моделі. Для власників Oyo виробник надасть мобільний додаток, за допомогою якого можна, наприклад, включати блокування велосипеда на стоянці. Передні і задні ліхтарі запропонують в якості опції.

Залишити передзамовлення на Oyo, внісши заставу 1849 доларів США, можна вже зараз на майданчику Indiegogo. Повна ціна моделі складе 3599 доларів.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button