Поради

Сухий корм для котів: як обрати харчування для домашнього улюбленця

Люди, які заводять домашніх тварин, прагнуть давати їм найкраще харчування, адже улюбленці стають повноправними членами родини. Щоб обрати якісний корм для котів сухий, потрібно проаналізувати склад та призначення такого продукту. Виробники харчування для тварин пропонують різні види гранул, призначені для кошенят, дорослих тварин, стерилізованих котів. 

Особливості сухого корму для тварин

Сухий корм для котів користується популярністю у власників, адже це вже готовий збалансований раціон. Така продукція може довго зберігатися, не втрачаючи своїх властивостей. Корм виготовляють за допомогою дегідратації інгредієнтів. В процесі до м’яса, риби та субпродуктів додаються вітаміни, мінерали, часточки овочів та злаків, щоб корм міг задовольнити всі потреби тварини. 

Сухі корми виготовляються у вигляді гранул різного розміру. Мілкі шматочки обирають для кошенят. Великі гранули корму підходять для дорослих тварин. Суха продукція необхідна для котів, адже для них важливо гризти та розкушувати шматочки. Таким чином зберігається здоров’я та міцність зубів. Власникам тварин, які годують улюбленців сухим кормом, потрібно подбати про постійний доступ котів до питної води. 

Переваги та недоліки сухих кормів для котів

Кожен тип харчування для домашніх тварин має плюси та мінуси. До головних переваг сухого корму можна зарахувати:

  • Зручність користування, простота дозування, тривалий термін зберігання. Сухий корм можна купувати «про запас». 
  • Високий вміст поживних речовин: білка, протеїнів, рослинних компонентів, вітамінів та мінералів. 
  • Допомагає покращувати стан зубів та ясен, що важливо для котів, які живуть у приміщенні. 
  • Економічна вигода. Сухий корм дешевший від вологого. Купуючи велику упаковку, вдасться зекономити кошти. 

Мінусом сухих кормів для кішок є низький вміст води у гранулах. Рідини там практично немає, тому потрібно постійно слідкувати за наявністю чистої води у свого улюбленця. У сухих продуктах харчування міститься великий відсоток вуглеводів. Тому слід дотримуватися щоденної норми харчування, щоб тварина не набирала зайвої ваги. 

Виробники пропонують величезний асортимент кормів. Власнику тварини потрібно докласти зусиль для вивчення складу харчування та обрати оптимальний вид продукції для свого кота. Тварини з хворими зубами чи яснами відчувають біль під час їжі, тому можуть відмовлятися від гранул. 

На що звертати увагу при виборі сухого корму для кота

При покупці харчування для домашньої тварини у вигляді сухих гранул потрібно зважати на декілька критеріїв. 

  • Вік тварини, її активність та потреби. Для кошенят, дорослих котів та стерилізованих тварин потрібні різні види харчування. 
  • Склад. Це важливий критерій при виборі корму. Потрібно звернути увагу на вміст м’яса чи риби у харчуванні, оскільки вони мають бути основним інгредієнтом. 
  • Рекомендації ветеринара. Потрібно орієнтуватися на поради лікаря після огляду домашньої тварини. 
  • Торгова марка та репутація виробника. Не лише виробники-гіганти можуть виготовляти якісну продукцію. Молоді компанії також можуть робити якісні корми. Потрібно перевіряти відгуки покупців на незалежних платформах. 

Сухі корми для котів поділяються на кілька класів. Доступні за ціною гранули економ класу. Для виготовлення такого харчування зазвичай використовують відходи м’ясного виробництва, субпродукти, злаки, овочі. Гранули насичені консервантами та ароматизаторами. 

Корм преміум та супер преміум класу здатний задовольнити потреби тварини у добовій нормі поживних компонентів. Вони містять мінімальну кількість додаткових елементів. Тому не варто економити на харчуванні улюбленця. Таким чином котики зможуть рости здоровими та активними. 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button