Інтернет

Супутниковий інтернет від Starlink побив рекорд швидкості

Швидкість супутникового інтернету Starlink досягла рекордної позначки: користувач з Німеччини зафіксував 560 мегабітів в секунду для скачування даних.

У лютому Ілон Маск обіцяв, що до кінця 2021 року швидкість Starlink буде збільшена вдвічі – і дотримав слова. Якщо в квітні перші абоненти супутникового інтернету від компанії Starlink помітили збільшення граничної швидкості скачування до 200 мегабітів в секунду, то тепер вона збільшилася майже втричі і встановила новий рекорд. Результатами виміру швидкості поділився користувач з Німеччини: він опублікував дані, отримані за допомогою сервісу Ookla Speed Test.

При першому тестуванні швидкість скачування даних досягла 542 мегабіт в секунду, а швидкість завантаження зупинилася на 38,8 мегабіта в секунду при пінг в дев’ять мілісекунд. Через годину користувач провів другий тест, за результатами якого швидкість скачування через супутниковий інтернет закріпилася на рекордних 560 мегабітів в секунду, однак затримка збільшилася до 13 мілісекунд.

Швидкість передачі даних через супутники Starlink може змінюватися і залежить від безлічі факторів – одним з них є кількість абонентів, одночасно підключених до певного ланцюжка супутників, також на показники швидкості впливають і наземні мережі. На сьогодні користувачі Starlink не можуть переміщувати обладнання для прийому сигналів з місця на місце – послуга обмежена місцем розташування, яке учасники бета-тестування ввели при замовленні обладнання.

Причина проста: угруповання Starlink ще не повністю збудоване, але якість інтернету і послуги будуть поступово поліпшуватися. Більш того, скоро супутниковий інтернет можна буде використовувати під час руху. «Ми не будемо підключати автомобілі Tesla до Starlink, оскільки наш термінал завеликий для них. Це для літаків, кораблів, великих вантажівок », – уточнював Ілон Маск. Дебютна група супутників проєкту Starlink була запущена в травні 2019 року.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button