Наука

Вчені підтвердили теорію про те, що алкоголь шкідливий в будь-якій кількості

Вчені з Оксфордського університету виявили, що будь-яка кількість алкоголю негативно позначається на мозку. Автори нової роботи резюмували, що чим більше людина п’є, тим менший обсяг її мозку.

Image by Free-Photos from Pixabay

«Немає порога вживання алкоголю. Будь-який алкоголь – це погано. Також ми припускаємо, що алкоголь пошкоджує весь мозок, а не окремі його частини як вважалося раніше », – сказала провідний автор Аня Топівала, старший клінічний викладач Оксфордського університету.

В рамках роботи вчені використовували дані британського Біобанку. Дослідники проаналізували показники 25 378 учасників, такі як вік, стать, освіта, споживання алкоголю, розмір мозку за даними МРТ, інформацію про відвідування лікарень і амбулаторних відвідувань, а також подивилися на результати тестів на пам’ять.

Більш високий обсяг споживання алкоголю був пов’язаний з нижчою щільністю сірої речовини. Дослідники виявили, що спиртне пояснює до 0,8% зміни обсягу сірої речовини навіть після врахування індивідуальних біологічних і поведінкових характеристик. Здається, що це незначна цифра, але вона вище, ніж показники впливу інших факторів ризику. Наприклад, це в чотири рази більше вкладу куріння або підвищеного ІМТ (індекс маси тіла).

Негативні асоціації були також помічені між споживанням алкоголю і цілісністю білої речовини. Крім того, дослідники виявили, що високий кров’яний тиск і високий ІМТ підсилюють негативний зв’язок між алкоголем і здоров’ям мозку.

Дане дослідження також спростовує попередні результати, які говорили про те, що вживання вина в помірних кількостях (в порівнянні з пивом або міцними напоями) позитивно позначається на роботі мозку. Автори роботи заявили, що будь-який алкоголь і його будь-яку кількість погано впливають на мозок.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button