Екологія

Суд постановив, що Італія порушує кліматичні правила Європи

Щорічно в Європі помирають 400 000 осіб через забруднення повітря. Для зниження цієї сумної статистики ЄС ввів ряд правил, які деякі країни регулярно порушують

Європейський суд ухвалив, що Італія «наполегливо і систематично» порушувала правила Європейського Союзу (ЄС) по боротьбі з дрібнодисперсним забрудненням повітря. Це порушення може призвести до накладення серйозних штрафів.

Image by Openpics from Pixabay

«Добові і річні граничні значення для твердих частинок PM10 регулярно перевищувались», – йдеться в заяві суду. Цікаво, що два роки тому Єврокомісія (ЄК) подала позов до Європейського суду, адресований відразу декільком країнам, в тому числі Великобританії, Німеччини, Франції, Італії, Угорщини та Румунії.

Однак поки тільки Італія вважається винною. Крім того, що країна регулярно перевищувала критичні значення, суд сказав, що «Італія не прийняла своєчасно вжитих заходів, які вимагаються відповідно до директиви ЄС про якість повітря».

РМ10 – це зважені частинки (particulate matter) діаметром менше 10 мкм. Вони є поширеним забруднювачем атмосферного повітря. До антропогенних джерел цих частинок відносяться двигуни внутрішнього згоряння, тверді види палива, будівництво, видобуток корисних копалин, виробництво цементу і навіть ерозія дорожнього покриття. Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує, що частинки розміром менше 10 мкм можуть осідати в легенях, впливаючи на розвиток респіраторних, а іноді і серцево-судинних захворювань.

За даними ЄК на 2018 рік, коли був поданий позов, допустимі ліміти забруднення повітря були перевищені більш ніж в 130 містах 23 країн ЄС (з 28).

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button