Екологія

Вчені придумали спосіб, як позбутися від спеки в містах

Американські дослідники з Годдардського Інституту космічних досліджень NASA знайшли спосіб, який допоможе охолодити розпечені мегаполіси в літню спеку.

Фото від SUNG YOON JO

Протягом декількох десятиліть дослідники намагалися придумати, як знизити температуру повітря у великих містах влітку. Наприклад, вони намагалися замінювати темні покриття дахів яскравими або світловідбиваючими матеріалами. Але ефективне рішення виявилося куди більш простим – вчені виявили, що від спеки і задухи в місті врятує зелень, висаджена на дахах.

Під час літньої спеки повітря в місті нагрівається не тільки від сонячного випромінювання. Промені нагрівають асфальт, а також бетонні та цегляні стіни будівель, які можуть поглинати тепло і протягом тривалого часу його утримувати. Внаслідок цього в містах температура вище, ніж за містом. Це явище називається ефектом теплового острова.

В ході свого дослідження американські вчені з’ясували, що для зниження температури в міських просторах можна висаджувати зелень і дерева на дахах будівель. Для цього підійдуть як газон з кущами, так і великі дерева.

Щоб підтвердити ефективність цього методу, дослідники проаналізували три сайти, на яких відображалася температура поверхні будівель в Чикаго. Результати показали, що ті райони, де на дахах будівель була висаджена зелень, мали більш низьку температуру повітря.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button