Всесвіт

Супутник Юпітера світиться в темряві через радіацію

Ми бачимо Місяць завдяки відбитому сонячному світлу. А ось супутник Юпітера Європу можна побачити завдяки іонізуючому випромінюванню, яке випускає газовий гігант. Найцікавіше, що лід на Європі світиться різними кольорами

Вчені NASA дійшли висновку, що супутник Юпітера Європа світиться в темряві через постійне бомбардування високоенергетичними частинками.

NASA / JPL-Caltech

Із Землі можна побачити Місяць завдяки світлу Сонця, яке відбивається від нашого супутника. Це ж характерно і для більшості небесних тіл нашої системи. Однак у супутників Юпітера ситуація інша: вони світяться не через відбиття сонячного випромінювання, а завдяки радіоактивному випромінюванню, яке генерує планета-гігант.

Щоб зрозуміти, який вплив таке випромінювання має на поверхню Європи – одного зі супутників Юпітера, покритої товстим шаром льоду, під яким, можливо, знаходиться океан, – вчені NASA побудували модель супутника у своїй лабораторії. Отриманий макет бомбардували зарядженими частинками, імітуючи випромінювання Юпітера, яке впливає на реальний супутник.

Спочатку метою експерименту було дослідити вплив такого опромінення на стабільність органічних сполук. Вчені виявили, що коли лід на Європі, що містить сульфат магнію і хлорид натрію, потрапляє на поверхню з внутрішніх шарів, він починає світитися в темряві. Найцікавіше, що світіння змінюється в залежності від складу льоду. Це означає, що «темна» сторона Європи насправді «оздоблена» різними кольоровими плямами з відмінною яскравістю.

Це світіння обумовлене тим, що молекули води поглинають високоенергетичне випромінювання, а потім знову випромінюють світло, але вже у видимому діапазоні довжин хвиль. Астрономи очікували, що лід Європи буде світитися під впливом радіації, проте зміна кольору світіння була несподіванкою для вчених. Відкриття дозволить використовувати характеристики світіння Європи для отримання більшої кількості даних про її внутрішню будову.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button