Технології

Вчені створили систему для розпізнавання свіжості м’яса (відео)

Система вловлює гази, що випускаються несвіжим продуктом, і виводить результати на екран смартфона

Дослідники з Наньянського технологічного університету в Сінгапурі, які очолюють міжнародну команду, створили «електронний ніс», який допоможе визначити зіпсований продукт. Система працює надійніше, ніж напис на упаковці «придатний до».

Nanyang Technological University

Винахід, описаний в журналі Advanced Materials, вловлює гази, які утворюються при розкладанні м’яса. Він працює як ніс ссавців, де ці типи газів зв’язуються з рецепторами і генерують сигнали, які передаються в мозок і інтерпретуються тваринами як запах старіючого або гниючого м’яса.

Тільки замість рецепторів «електронний ніс» використовує хітозан (тип натурального цукру) і набір барвників. Барвники змінюють колір залежно від різних типів і концентрацій газів, створюючи унікальну комбінацію кольорів, яка служить «відбитком запаху» м’яса.

На основі цього «відбитка» вчені створили штрих-код, який міняє колір та може зчитуватися алгоритмом штучного інтелекту. Програма інтегрована в додаток для смартфона. Він може зчитувати якість продукту всього за пів хвилини.

«Електронний ніс» розпізнає зіпсоване м’ясо в 100 відсотках випадків, а свіже (або майже свіже) визначає з точністю від 96 до 99 відсотків. Середня точність системи складає 98, 5 відсотків.

Дослідники подали заявку на патент на цю технологію. В цей час вони розробляють «електронні носи» для розпізнавання інших видів швидкопсувних продуктів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button