Земля

Супутники кілька десятиліть недооцінювали глобальне потепління

Вчені зі США прийшли до висновку, що супутники багато років неправильно вимірювали наслідки глобального потепління. Температура на планеті могла підвищитися ще більше.

Дослідники заявили, що глобальне потепління може бути навіть гірше, ніж очікували дослідники. До такого висновку вони прийшли після вивчення методів супутникового вимірювання температур. На їхню думку, пристрої не враховують потепління нижніх шарів атмосфери за останні 40 років.

Їх пристрої будують кореляцію між температурою і вологістю повітря. При цьому багато вимірювань температури й вологості, що використовуються в кліматичних моделях, розходяться з цією залежністю. Це означає, що або супутникові вимірювання тропосфери занизили її температуру, або завищили її вологість.

«Зараз важко визначити, яка інтерпретація більш правдоподібна, – зазначив керівник дослідження Бен Сантер (Ben Santer), фахівець з питань клімату з Національної лабораторії Лоуренса Лівермора (LLNL) в Каліфорнії. – Але наш аналіз показує, що кілька наборів спостережень, особливо ті, які мають найменші значення потепління поверхні океану і тропосфери, суперечать іншим, незалежно виміряним додатковим змінним ».

Сантер і його команда порівняли чотири різних співвідношення кліматичних властивостей. Це відношення температури поверхні тропічного моря до тропічної водяної пари, відношення температури нижньої тропосфери до тропічної водяної пари, відношення температури середньої та верхньої тропосфери до тропічної водяної пари та відношення температури середньої та верхньої тропосфери до температури поверхні тропічного моря.

У моделях ці співвідношення строго визначені на основі фізичних законів, керуючих вологістю і теплом. Для нагрівання вологого повітря потрібно більше енергії, оскільки вода ефективно всмоктує тепло. Більш тепле повітря також може утримувати більше вологи, ніж холодне, що видно по ранковій росі – коли повітря охолоджується, воно втрачає воду.

Однак дослідники виявили, що супутникові спостереження не дотримувалися цих чітко визначених правил. Замість цього вони варіювалися в широкому діапазоні, в залежності від того, який набір даних використовували дослідники. Це може означати, що деякі набори даних менш точні.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button