Відео

Так виглядають 135 років глобального потепління, якщо скоротити їх до 30 секунд (відео)

Глобальне потепління – це підвищення середньої температури кліматичної системи Землі, за яким пильно спостерігають вчені з різних країн. За останні 100 років середня температура повітря збільшилася на 0,74 градуса Цельсія, а темпи потепління стрімко зросли, починаючи з 1980 року. Дане 30-секундне відео наочно демонструє, як температура на Землі змінилася за останні 135 років.

Глобальне потепління призводить до підвищення рівня Світового океану (приблизно 0,5 метра за 100 років), а також до змін у розподілі та кількості атмосферних опадів. Швидкість танення арктичного льоду становить близько 600000 квадратних кілометрів за десять років. Знижуються врожаї сільськогосподарських культур в країнах Африки, Азії та Латинської Америки, зате підвищується врожайність в розвинених країнах. Зміщуються ареали біологічних видів ближче до полярних зон, а ймовірність вимирання численних видів, що мешкають в прибережних зонах і на островах, різко підвищується.

Відео це було підготовлено фахівцями агентства NASA, і воно в дуже наочній формі демонструє нам, що людство зробило зі своєю планетою за кілька останніх десятиліть. В результаті збільшення емісії парникових газів 2015 виявився найспекотнішим з кінця XIX століття. Що чекає нас усіх далі – уявити нескладно, а от як з усім цим боротися – питання не на один мільйон доларів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button