Поради

Технічні характеристики та сфера застосування кабелю АВВГ

При облаштуванні електромереж потрібна недорога, але надійна кабельно-провідникова продукція. Кабель АВВГ широко використовується як в промислових, так і побутових сферах.

Кабель АВВГ: технічні характеристики

Кабель АВВГАбревіатура назви кабелю АВВГ має таку роз шифровку – кабель з алюмінієвими жилами (А), з ізоляцією з полівінілхлориду (В), в аналогічній зовнішній оболонці з полівінілхлориду (В), без захисної броні (Г). Кабель може мати й інші, додаткові позначки: «нгд» – має подвійну не підтримуючу горіння ізоляцію; «Т» – тропічний варіант; «П» – плоске розташування жил та ін.

Силовий кабель призначений для передачі електричної енергії номінальної напруги до 1 кВ до електричних установок при необмеженій різниці рівнів шляхом прокладання всередині будівель, повітрям, а якщо не має загрози механічних пошкоджень – у ґрунті.

Конструкція виробу складається з:

  • Жили з алюмінію 1-2 класу гнучкості у кількості від 1 до 5 штук.
  • Зовнішня оболонка та ізоляція провідників виготовлена з полівінілхлориду, що не розповсюджує горіння, стійкого до перепадів температур та ультрафіолетового випромінювання.
  • Провідники всередині кабелю мають кольорове маркування. Нуль – синього кольору, заземлення має жовте забарвлення із зеленою смугою.

Застосування кабелю АВВГ в побутових цілях

Купити силовий кабель для використання в побуті можна з малим перетином жил 2,5-6 мм. Завдяки ізоляції та зовнішній оболонці, кабель може застосовуватись в зовнішній проводці, без введення в кабель канал. Хоча для дотримання естетичності краще застосовувати пластиковий короб. Для проведення прихованої проводки, необхідно розмістити виріб в гофрі.

Силовий багатожильний кабель не піддається впливу ультрафіолету, тому може використовуватись для підключення будівель, які розташовані на вулиці. Може встановлюватись для проводки в підвалах та льохах, які відрізняються підвищеною вологістю повітря. Втім, використовувати АВВГ при облаштуванні проводки в саунах, лазнях не раціонально, тому що гранична допустима температура використання не більше +50 °С.

Ключові параметри для вибору силового кабелю

Для того щоб правильно вибрати кабель силовий алюмінієвий, необхідно виходити з його призначення:

  • Кількість жил підбирається так: 1 – для пристроїв електричних мереж високої напруги; 2, 3 жильні використовуються у однофазній мережі; 3,4 – для трифазних мереж; 5 – для під’єднання техніки з можливістю її управління на місці.
  • Перетин обирається з урахуванням передбачуваного струмового навантаження, щодо значень струму або потужності приладів, що підключаються.
  • Довжина підбирається з урахуванням віддаленості об’єкта, перешкод, поворотів. Якщо це великі відстані, то також варто враховувати втрати у електролінії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button