Поради

Виразка 12 палої кишки: лікування

Таке захворювання, як виразка 12 палої кишки являє собою виразку, рану стінки дванадцятипалої кишки. Проникнути ця недуга може навіть до глибоких шарів (м’язовий шар) стінки, викликаючи при цьому кровотечу. І якщо вчасно не почати лікування виразку, то наслідки можуть виявитися для людини надзвичайно серйозними.

Виразка 12 палої кишки: лікування

Як правильно лікується виразка 12 палої кишки: основні рекомендації

Ефективне лікування виразкового захворювання повинно бути комплексним і складатися з визначених етапів:

  1. Лікування, яке допоможе усунути хелікобактерну інфекцію;
  2. Лікування, в результаті якого знизиться рівень кислотності в шлунку і прискориться процес загоєння виразки;
[ads2] Застосування дієти.

Людина, у якої було діагностовано виразка 12 палої кишки, повинна в обов’язковому порядку дотримуватися певного раціону харчування. Слід відмовитися від вживання напоїв, що містять алкоголь, кави, а також занадто холодних або гарячих страв, грубої, гострої, солоної і смаженої їжі. Ще одна обов’язкова умова – вживання їжі повинно бути частішим (через 4 години), і порції при цьому повинні бути невеликі. А щоб процес загоєння проходив максимально швидко, краще віддати перевагу продуктам, у складі яких є велика кількість вітамінів і білка.

Щодо лікування виразки за допомогою лікарських препаратів, то воно проходить за стандартною схемою, що включає в себе засоби вісмуту, інгібітори протонової помпи (езомепразол, пантопразол, рабепразол, омепразол), антибіотики. Підбором способу лікування, дозування і його тривалістю повинен займатися тільки кваліфікований фахівець.

Лікування виразки за допомогою хірургічного методу

В певних випадках, до яких відноситься поява інтенсивного шлунково-кишкової кровотечі, перфорація виразки, непрохідність пілоричного каналу, необхідно вдаватися до оперативного втручання. І в таких ситуаціях можуть проводитися операції двох видів:

Резекція шлунка – в ході такого оперативного втручання видаляється 2/3 шлунка, а також виконується з’єднання з кишечником його частини, яка залишилася;

Ваготомія являє собою перетин нервів, які стимулюють секрецію в шлунку. Якщо цей процес відбувається дуже інтенсивно, то виразка 12 палої кишки буде повертатися повторно.

Людям з виразковою хворобою хірургічні способи лікування лікарі призначають лише в крайніх випадках, так як вони можуть викликати досить велику кількість ускладнень.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button