Поради

Аналіз крові на алергію

Алергія – “хвороба цивілізації” є поширеним хронічним станом, який значно впливає на загальну якість життя. А гострі алергічні реакції можуть навіть загрожувати смертю! Специфічні та загальні алерготести допомагають виявити специфічний подразник та підібрати ефективну терапію. Здати точні тести на алергію ви можете в будь-якому відділенні мережі лабораторій INVIVO. Ми маємо сучасні якісні реагенти та комплексні набори алергопанелей для точної діагностики.

Що таке аналіз крові на алергію?

Ваша імунна система виробляє антитіла для боротьби з вірусами, бактеріями та іншими речами, які можуть спричинити ваше захворювання. При алергії ваша імунна система сприймає одну або кілька нешкідливих речовин, таких як пилок або арахіс, як загрозу. Щоб боротися із «загрозою», ваша імунна система виробляє антитіла IgE. Це те, що викликає симптоми алергії.

Аналіз крові на алергію вимірює рівень загального або специфічного IgE.

Види аналізів на алергію

Існує два загальних типи аналізів крові на алергію:

  • Тест на загальний IgE використовується для вимірювання загальної кількості антитіл IgE у вашій крові.
  • Специфічний тест IgE визначає, скільки IgE виробляє ваше тіло у відповідь на один алерген. Для кожного алергену, який може спричинити вашу алергію, проводиться окремий тест.

Симптоми, при яких потрібен аналіз крові на алергію

Симптоми алергії можуть варіюватися від сверблячки та чхання до астми або небезпечного для життя стану, який називається анафілактичним шоком. Найчастішими проявами алергії є:

  • Закладеність носа або нежить
  • Свербіж очей та сльозотеча
  • Висипи на шкірі, які супроводжуються свербінням
  • Задишка
  • Кашель

Як виконують аналіз 

Для аналізу крові на алергію не потрібно спеціально готуватися: достатньо прибути до лабораторії натщесерце. Для діагностики використовується венозна кров, яку надалі змішують з реагентами.

Що означають результати?

Підвищення рівня IgE може вказувати на наявний алергічний процес. Але результати тесту не є діагнозом та потребують комплексного розглядання лікарем.

Іноді результати можуть свідчити, що у вас є алергія на певну речовину, хоча насправді її немає (хибнопозитивний результат). Також існує явище перехресної алергії, яке потребує більш розширеного обстеження.

На закінчення

INVIVO має сучасні алергопанелі більш ніж на 200 позицій. Деталі підготовки та запис на діагностику за номером 0 800 210 777. Дзвінки по території України безкоштовні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button