Фото

Технологія майбутнього з минулого: волиняни проєктують і будують солом’яні будинки (фото)

Волинянин, інженер-будівельник Сергій Качкало зводить будинки із соломи. Чоловік розповів Суспільному, що довго вивчав технологію виробництва, а нині втілює її.

Разом із колегою-інженером Юрієм Точинюком облаштували виробництво в Луцьку.

Технологія майбутнього з минулого: волиняни проєктують і будують солом'яні будинки

Для цього орендували та обладнали склад. Будинок із соломи волиняни складають із панелей: у спеціальний каркас під пресом вкладають солому, далі її стрижуть. Чоловіки використовують екологічні матеріали для будівництва: солому, дерево, саморізи, глину та вапно.

Технологія майбутнього з минулого: волиняни проєктують і будують солом'яні будинки

«Будинок із соломи складають із маленьких панелей, розмір метр на три, будівля витримує навантаження 8 тонн, її оздоблюють глиною та вапном. Це дає змогу захистити хату від шкідників, гризунів. Такий будинок витримує дію прямого вогню понад дві години», — каже Сергій Качкало.

Інженер Юрій Точинюк каже, що такі будинки можуть стояти десятками років: «У штаті Небраска такий будинок простояв 140 років і коли зняли шар глини, то побачили, що солома була в такому стані, наче покладена два дні тому».

На Волині будували житло із соломи ще 500 років тому, — розповідає науковець-будівельник Олександр Андрійчук. Фахівець каже, що це однозначно теплий матеріал, у нього теплопровідність значно вища ніж у каменю. Це легкий матеріал, що передбачає значно менше навантаження на фундамент. Швидкість зведення таких будинків буде в рази швидшою. Щодо недоліків, то такий матеріал можна використовувати тільки в малоповерховому житловому будівництві: сільська місцевість, райцентр, поселення навколо великих міст.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button