Фото

“Прибулець” у льоду: кого вчені відшукали в Арктиці (фото)

“Маленького монстра” біологи виявили в льодах на території Арктики. Це дивно виглядає тварина, що нагадує прибульця з космосу.

Коли ми говоримо “монстр”, то підсвідомо маємо на увазі величезне чудовисько, яке вселяє жах. Однак розмір – зовсім не головний критерій монструозності. Ще в XIX столітті Джеймс Дуайт Дана вперше описав дивний вид планктону, не схожий на своїх родичів. Він назвав його Monstrilla “маленький монстр”, і ім’я це цілком відповідає зовнішньому вигляду морських істот. Вчені минулих століть славилися своєю любов’ю до помітних і екзотичних назв, що і до цього дня надає ботаніці і зоології неабиякий колорит.

У 2014 році експедиція в Арктику продовжила справу Дуайта і відкрила абсолютно новий вид крихітних монстрів завдяки тому, що деякі його представники вмерзли в лід. Дослідники охрестили різновид Monstrillopsis planifrons, тобто «маленький монстр з плоскою головою». Дослідження, подібні до цього, в черговий раз показують, що Арктика і Антарктида повні загадок, які чекають своїх першовідкривачів.

Провідний автор дослідження Аурелі Делафорг зазначає в статті на порталі ZooKeys, що в міру просування дослідницької діяльності та аналізу біомів різних регіональних зон Арктики число нових видів тварин і рослин буде тільки збільшуватися. Незважаючи на те, що планктон ледь видно людським оком, насправді це один з найважливіших типів морських мешканців, який безпосередньо впливає на екосистему всієї планети.

M. planifrons – це дивне мініатюрне ракоподібне довжиною всього в кілька міліметрів, що нагадує однооку восьмилапу креветку з пухнастими «вусиками». Крім цього, у «маленького монстра» можна помітити додаткову пару кінцівок, що нагадує зменшену копію кінцівок видри, а також незвичайного виду геніталії. Відкриття було вдалим, тому що саме в травні-червні можна спостерігати дорослих особин у всій своїй красі. В інший час вони або знаходяться в стадії личинок, або вже активно паразитують на молюсках.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments