Екологія

Технологія отримання електроенергії від рослин

Вчені з Голландії винайшли ще одне альтернативне джерело електрики, яке працює цілодобово, і не залежить від наявності яскравого сонячного світла або сильного вітру, повідомляє geektimes.ru

Технологія працює на надлишках органічної матерії, яку рослини виділяють при фотосинтезі. За деякими оцінками, надлишки енергії доходять до 70%. Залишки виходять через коріння і поглинаються мікроорганізмами. У цьому процесі з’являються вільні електрони, які можна «зібрати», розмістивши електроди недалеко від коренів рослин.

У даний момент прототип технології Plant-e виглядає як квадратні плитки зі стороною 50 см, що скріплюються разом. Їх необхідно розміщувати під водою, під корінням рослин. Така технологія не дуже зручна і коштує близько 600 євро за 1 кв. м., а електрики видає 0.4 Вт на квадратний метр.

Зараз компанія працює над новою версією пристрою, який буде представляти собою трубки. У такому вигляді систему набагато легше буде встановлювати на вже існуючі плантації. Крім того, метою компанії є система, яка буде видавати 3.2 Вт з квадратного метра, тобто зі 100 кв. м. видасть 2800 кВт*год на рік. За оцінками компанії, це трохи менше, ніж споживає сім’я з двох чоловік.

Варто зазначити, що технологія видобутку енергії була придумана в Вагенінгенському університеті і запатентована ще в 2007 році. До того ж вона не чинить негативного впливу на рослини.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button