Екологія

Швидкість вітру і висота хвиль у Світовому океані щороку збільшуються

Група вчених з Австралії та Індонезії з’ясувала, що у Світовому океані швидкість вітру і висота хвиль кожен рік збільшуються. Завдяки аналізу супутникових даних кліматологи змогли визначити: в екстремальних умовах найбільш високі показники спостерігаються в південній півкулі.

Як повідомляє видання Science, експерти фіксували дані за період з 1985 по 2018 рік. Для цього їм знадобилися результати супутникових спостережень з радіометрів, альтиметрів, скаттерометрів, які були зіставлені з результатами 80-і буїв, що знаходяться в океані. Це дозволило виявити статистично значущі показники зростання швидкості вітру в Північній Атлантиці, у південних частинах Тихого і Атлантичного океану.

За 33 роки в Південному океані максимальні рівні швидкості вітру збільшилися до восьми відсотків, в той час як висота хвиль – до п’яти відсотків. Що стосується північної частини Тихого океану, то тут спостерігається зниження хвиль на 0,5 см в рік. Висота хвилі в Південному океані щорічно зростає на 0,3 см.

Нова наукова робота дуже важлива для оцінки подальшого стану Світового океану. Висновки науковців дають можливість прогнозувати ймовірність нових змін у кліматі, а також визначати, яким стане колір океану. Так, до 2100 року практично половина океану змінить свій колір в результаті кліматичних змін: сині ділянки стануть яскраво-синіми, а зелені частини – яскраво-зеленими.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button