Відео

Телескоп Джеймса Вебба зможе побачити джмеля на Місяці (відео)

Якщо ви не уявляєте, яким рівнем чутливості буде володіти оптика ультрасучасного космічного телескопа «Джеймс Вебб», то ось вам приклад, який навів старший науковий співробітник проекту і Нобелівський лауреат Джон Мазер. За його словами, цей величезний телескоп настільки потужний, що, можливо, зміг би розгледіти джмеля на поверхні Місяця.


«Потрібна велика витримка, щоб зуміти таке сфотографувати. Ну і, звичайно, джмелю в цей момент краще не рухатися. Принадність у тому, що віддалені куточки Всесвіту здаються для нас саме такими нерухомими», — прокоментував Мазер.

Незважаючи на те, що телескоп «Джеймс Вебб» (JWST) розглядається наступником «Хаббла», він не збирається ставати повною заміною космічного телескопа-ветерана, а швидше доповнить його ефективність в усіх відношеннях. Вісімнадцять гексагональних дзеркал JWST забезпечать телескопу площа огляду в 100 разів більше, ніж у «Хаббла». Крім того, «Джеймс Вебб» володіє обладнанням, що дозволяє йому дивитися крізь космос в інфрачервоному діапазоні спектра набагато ефективніше, ніж це пропонує будь-який інший телескоп з такою ж можливістю. Він зможе бачити те, що не можуть бачити інші. Така можливість, безумовно, не може не радувати, але спершу інженерам і вченим необхідно перевірити, що у «Джеймса Вебба» все буде працювати так, як це заплановано.

Щоб переконатися в тому, що JWST готовий до своєї місії і він не зіткнеться з тими проблемами, з якими довелося зіткнутися «Хабблу», інженери замкнули його в спеціальній камері всередині Космічного центру NASA імені Джонсона в Х’юстоні. Всередині цієї масивної камери будуть створюватися імітація космічних умов і конкретно перевантажень, з якими JWST доведеться зіткнутися незабаром після свого запуску.

«Операційна температура на орбіті складає близько 30 Кельвінів – всього на 30 градусів вище абсолютного нуля. Але ми збираємося протестувати JWST при ще трохи більш низьких температурах», — каже інженер NASA Джулі Лендер.

«Ми збираємося перевірити, яке навантаження здатне витримати його обладнання і наукові інструменти, щоб мати якийсь запас вже на орбіті».

Як тільки випробування телескопа в Х’юстоні завершаться, його перевезуть в Каліфорнії, на завод компанії Northrop Grumman з виробництва космічних супутників. Там до нього «причеплять» два компонента: тепловий екран і власне сам космічний апарат, який буде використовуватися для доставки телескопа на орбіту Землі. І вже тоді, після більше двох десятиліть розробок та будівництва, телескоп імені Джеймса Вебба буде повністю готовий до запуску в жовтні 2018 року і відкриття нової епохи в астрономії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button