Всесвіт

Телескоп “Джеймс Вебб” зіткнувся з невеликим метеоритом: інженери розповіли про наслідки

Простір, в якому літає телескоп, не є вакуумом, тому сталося неминуче – крихітний шматочок каменю, мікрометеорит, зіткнувся з одним із сегментів дзеркала Вебба.

Інженери, які побудували телескоп, прекрасно знали про те, які умови є в космосі, тому Вебб був спроектований, щоб протистояти їм.

«Ми знали, що Веббу доведеться витримати космічне середовище, в якому є різке ультрафіолетове світло і заряджені частинки від Сонця, а також космічні промені з незвичайних джерел і часті удари мікрометеоритів», — говорить інженер і технічний заступник керівника проекту Пол Гайтнер з Космічного центру Годдарда НАСА.

З моменту запуску обсерваторія зазнала ударів як мінімум чотирьох мікрометеороїдів, але їх розмір цілком відповідав очікуванням і вимогам до безпеки, передбаченим НАСА при проектуванні.

Проте той мікрометеороїд, який потрапив в телескоп, був більший, ніж все, що враховувалося в ході наземних тестів НАСА. Передбачити його появу було не можливо, оскільки він не був частиною будь-якого відомого метеорного потоку, від якого можна ухилитися.

Він проявив “слабо виявляємий ефект” на передані дані – інженери продовжують аналізувати наслідки зіткнення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button