Всесвіт

Астрономи за допомогою зонда Insight “почули” падіння метеорита на Марсі (відео)

Вчені з Університету Брауна і NASA, що працюють з марсіанським сейсмічним зондом InSight, повідомили про перший метеорит, падіння якого вдалося зареєструвати. Після цього вдалося «почути» звуки падіння ще трьох метеоритів і знайти їх кратери.

Ці кратери утворилися в результаті падіння метеороїда на Марс 5 вересня 2021 року, і це перше виявлення за допомогою InSight NASA. На цьому кольоровому зображенні, отриманому космічним апаратом NASA Mars Reconnaissance Orbiter, пил і грунт, викинуті ударом, виділені синім кольором, щоб зробити деталі більш помітними для людського ока. NASA/JPL-Caltech

Нове дослідження описує удари метеоритів, які відбулися в межах від 85 до 290 км від марсіанського зонда InSight в районі Elysium Planitia.

З чотирьох підтверджених метеоритів перший, зі знайдених командою, увійшов в атмосферу Марса 5 вересня 2021 року. Він розпався на три осколки, і кожен з них залишив після себе кратер.

Коли орбітальний апарат NASA Mars Reconnaissance Orbiter пролетів над передбачуваним місцем падіння, він сфотографував утворені плями. Тоді команда орбітального апарату використовувала камеру з візуалізацією високої роздільної здатності, щоб отримати крупний план кратерів в кольорі. InSight зробив і аудіозапис ударів.

Після реєстрації першого підтвердженого падіння метеорита команда вивчила попередні дані, отримані від InSight. В результаті були підтверджені ще три падіння метеоритів. Вони відбулися 27 травня 2020 року, 18 лютого 2021 року та 31 Серпня 2021 року.

Дослідники довго не могли зрозуміти, чому вони ніяк не можуть виявити падіння метеоритів на Марсі. Червона планета знаходиться поруч з головним поясом астероїдів Сонячної системи, в якому величезна кількість каменів. Вони повинні падати на поверхню планети досить часто. Оскільки атмосфера Марса становить всього 1% земної, через неї повинні проходити навіть невеликі метеорити.

Сейсмометр InSight зафіксував понад 1300 “марсотрусів”. Цей прилад настільки чутливий, що може виявляти сейсмічні хвилі на відстані в тисячі кілометрів. І ось нарешті 5 вересня 2021 падіння метеорита зареєструвати все-таки вдалося.

Команда InSight підозрює, що інші удари були приховані шумом вітру або сезонними перешкодами в атмосфері та на поверхні. Тепер, коли виявлені відмінні сейсмічні ознаки саме падіння метеорита, вчені сподіваються знайти більше даних про падіння метеоритів, серед матеріалів, зібраних InSight майже за чотири роки. І, звичайно, не пропустити нові.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button