Всесвіт

Темна матерія уповільнює Чумацький Шлях на 25% від початкової швидкості

 

Згідно з новим дослідженням, проведеним співробітниками з університетського коледжу Лондона (UCL) і Оксфордського університету, темна матерія уповільнює обертання Чумацького Шляху.

Раніше астрофізики 30 років намагалися передбачити, на скільки сильне було уповільнення: тепер його вперше виміряли. Це дає дослідникам нову функцію темної матерії, яка діє як противага.

Дослідники проаналізували спостереження космічного телескопа Gaia за великою групою зірок: потік геркулесу, який знаходиться в резонансі з галактикою з перемичкою.

Ці зірки гравітаційно притягуються до перемички галактики. Те ж саме явище відбувається з троянськими й грецькими астероїдами Юпітера, які обертаються навколо точок Лагранжа Юпітера. Якщо обертання бару (перемички галактики) сповільниться, то зірки почнуть рухатися далі в галактиці, зберігаючи свій орбітальний період, який відповідає періоду обертання бару.

Дослідники виявили, що зірки містять важкі метали: це підтверджує, що вони раніше перебували в центрі галактики, де зіркоподібний газ приблизно в 10 разів багатший металами в порівнянні із зовнішнім галактикою.

Використовуючи ці дані, команда прийшла до висновку, що перемичка з мільярдів зірок і трильйонів сонячних мас, сповільнила своє обертання як мінімум на 24% з моменту свого першого освіти.

Співавтор доктор Ральф Шенріх заявив, що астрофізики давно підозрювали уповільнення бару в центрі нашої галактики, проте докази цього з’явилися тільки недавно.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments