Всесвіт

Вчені вивели овочі, здатні рости в умовах Марса

Коли перші колоністи відправляться на Марс, їм не доведеться везти з собою запаси їжі, достатньо буде взяти насіння, виведене в місті Лімерику в Ірландії.

Про проект ірландських вчених повідомила місцева газета Limerick Post.

За даними видання, у найближчі дні продукти багаторічних досліджень селекціонерів з Технологічного університету Лімерика вирушать на антарктичну станцію. Там, в умовах, максимально наближених до марсіанським (температура на Марсі опускається до мінус 40 за Цельсієм), насінню, а потім розсаді належить пройти тести. Наступним етапом стане їх експериментальне культивування на Міжнародній космічній станції. Набір з 15 культур, що бере участь у проекті, включає помідори, огірки, три різновиди салату, перець, редис, шпинат, полуницю і ароматичні трави.

«Перед нами стояло завдання виростити рослини, здатні не тільки жити й плодоносити в екстремальних умовах, — цитує газета керівника наукової групи з Лімерика Мішель МакКеон Беннетт. — Ми працювали і над тим, щоб ці культури володіли усіма притаманними їм смаковими і поживними характеристиками». За словами МакКеон Беннетт, додатковою унікальною особливістю цих рослин є те, що їх життєвий цикл розрахований на існування у дуже обмежених ресурсами умовах. Вода, повітря, добрива та електроенергія — все це проводиться шляхом багаторазової переробки всередині повністю замкнутої лабораторії-контейнера.

Видання уточнює, що дані розробки є частиною великого міжнародного проекту EDEN ISS, в якому беруть участь 14 провідних університетів Європи, США і Канади.

Кнопка «Наверх»