Технології

Теплова система HotTwist дасть змогу знизити рахунки за опалення на 75%

Шотландський стартап SeaWarm, дочірня структура Единбурзького університету, успішно провів випробування нової технології під назвою “HotTwist”. Ідея в тому, щоб витягувати тепло з природних джерел води, які ще не замерзли, а тому зберігають деяку кількість теплової енергії. Її небагато, але можна використовувати для пасивного опалення приміщень.

Вода здатна утримувати приблизно в 3400 разів більше теплової енергії, ніж повітря – саме тому водойми далеко не одразу промерзають під час настання холодів. Це все одно станеться з більшістю з них, тож відбирання теплової енергії для потреб людей не створить проблем для місцевої екосистеми. Простий насос перекачує ще теплу воду через теплообмінник, де вона передає енергію теплоносію – гліколю.

Гліколь за допомогою інших насосів додатково стискається, що підвищує його температуру, і подається в систему опалення. В експерименті старі морські казарми площею 140 кв.м. вдалося розігріти до комфортної температури 25 °C за допомогою одного насоса потужністю 13 кВт і 12-ти радіаторів. Причому будівля не мала повноцінної теплоізоляції. Важливий момент – випробувачам вдалося отримати вчетверо більше теплової енергії, ніж було витрачено у вигляді електрики на стиснення гліколю.

Зараз автори розробки готують проєкт із цілорічного опалення місцевого музейного комплексу за рахунок тепла з довколишніх водойм. Вони не мають ілюзій, що їм вдасться цілком відмовитися від використання інших джерел енергії. Однак сподіваються, що витрати на опалення вдасться знизити, як мінімум, на 75 %.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button