Технології

Берлінський винахідник обладнав респіратор фотоелектричними елементами

Перетворити засіб індивідуального захисту стандарту N95 (FFP2) у генеруючий електроенергію пристрій запропонував Хайнц Кнупске,.

Нова розробка являє собою звичайний тканинний респіратор, на зовнішній поверхні якого закріплені фотоелектричні елементи, які зазвичай використовуються у наручних годинниках.

«Я можу заряджати його за допомогою смартфону, – повідомляє Хайнц Кнупске. – Або я можу охолоджувати два флакони з вакциною AstraZeneca весь час, поки вистачає сонячної енергії».

Розробка вже стала комерційним продуктом. Серійне виробництво сонячних масок налагодив китайський консорціум Masksol з Уханя. Перша партія для Європи відправлена, проте судно, що перевозить її, затрималося через те, що Суецький канал був перекритий контейнеровозом Ever Given, який сів на мілину. Але тепер навігація відновилася, тому найближчим часом респіратори Masksol будуть доставлені у порт Роттердам, Нідерланди.

Кнупске задоволений процесом впровадження свого винаходу і зараз хоче скоріше побачити серійні зразки сонячних масок. “Я брав участь по відеозв’язку у процесі запуску виробництва в Ухані — пояснює винахідник. – Я б вважав за краще бути на місці, щоб особисто консультувати китайських інженерів, але сподіваюся, що товари відповідають моїм високим вимогам до якості виготовлення”.

На переконання Хайнца Кнупске, обладнані фотоелементами респіратори захочуть купити мільйони європейців, покупців в Європі. Для розробка має, крім іншого, політичне значення. « Аби протистояти неефективній діяльності урядових органів, зокрема, і у протидії пандемії, громадяни повинні використовувати свій творчий потенціал, свій винахідницький дух, – говорить він. – Для мене сонячна маска N95 – це акт демократії”.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button