Поради

Теплові насоси: принципи роботи та особливості вибору

Теплова енергія, як джерело ефективного обігріву приміщення, є хорошою альтернативою іншим популярним варіантам опалення. Для її вироблення застосовуються спеціальні установки – теплові насоси. Деякі їх моделі можна використовувати не тільки для підвищення температури повітря, а й для нагріву води.

Подібне обладнання є високоефективною системою, для якої характерні такі особливості, як довговічність, безпека і зручність експлуатації, хороші економічні показники. Основною перевагою такого обладнання є незалежність від звичайних видів палива.

тепловий насос

Принцип роботи теплового насосу

Принцип функціонування теплового насосу заснований на процедурі перенесення теплової енергії від холодного тіла до теплого (від повітря або грунту до системи опалення). В результаті відбувається додаткове охолодження холодного тіла і нагрів теплого, при цьому сума теплової енергії залишається незмінною.

Щоб електронасос виконував свої функції, потрібна електроенергія. Ефективність роботи установки залежить від таких показників, як кількість перенесеної теплоти і витрачений обсяг електроенергії.

Лідери серед виробників обладнання

На сучасному ринку подібної продукції можна знайти обладнання виробництва різних компаній, серед яких присутні безперечні лідери. Їх асортимент приваблює покупців завдяки високій якості і довговічності використання.

Серед зарубіжних виробників теплових насосів хорошу репутацію мають компанії Vaillant, Waterkotte, Nibe. Ці фірми займаються виробництвом і продажем зручних і функціональних систем протягом багатьох років. Серед вітчизняних виробників продукцію хорошої якості пропонує торгова марка HENK.

У якості прикладу можна більш детально розглянути тепловий насос nibe для опалення. Його застосування для обігріву житлового приміщення дозволяє знизити витрати на опалення до 75%. Стандартна модель насоса виробництва торгової марки має теплову потужність від 6 до 20 кВт. При необхідності можна використовувати кілька установок, що дозволить отримати сумарну потужність до 160 кВт. Продукція компанії Nibe працює практично безшумно. Її використання дозволяє насолоджуватися комфортом без нанесення шкоди екології, використовувати поновлювану енергію сонця.

Як правильно вибрати тепловий насос?

При виборі теплового насосу увазі покупця буде представлено три основні види подібних конструкцій, які відрізняються шляхом отримання низькопотенційного джерела тепла:

  • вода-вода;
  • повітря-вода;
  • грунт-вода.

Фахівці стверджують, що у теплових насосів, що передають енергію з грунту, коефіцієнт ефективності значно вище в порівнянні з іншими видами приладів.

При виборі оптимального виду пристрою необхідно звертати увагу на ряд важливих параметрів, одним з головних серед яких є потужність ТН, завдяки якій забезпечується ефективне і якісне опалення. Цей показник повинен бути порівнянний з втратами тепла об’єкта і необхідною его кількістю, потрібною для забезпечення комфортної температури.

Також необхідно враховувати максимально допустиму температуру подачі в контур опалення. Ефективність роботи пристрою визначається за допомогою теплового коефіцієнта, який є співвідношенням потужності ТН і потужності, необхідної для роботи пристрою.

Установка теплового насосу – економічно вигідне рішення. Витрати на розробку проекту і розміщення устаткування окупаються за кілька років. Щоб не помилитися з вибором, рекомендується враховувати не тільки поради з викладеного вище матеріалу, але й при необхідності звернутися за консультаціями до фахівців.

Кнопка «Наверх»