Авто

Tesla Model 3 стала найбільш продаваним електромобілем у Європі в 2021 році

Найбільш продаваним електромобілем в Європі, за підсумками минулого року став Tesla Model 3, який зумів обійти деяких конкурентів і піднятися на 17-е місце загального рейтингу популярності. При цьому частка ринку електромобілів 2021 року в регіоні зросла до 19%, незважаючи на вплив коронавірусу та глобальну нестачу напівпровідникової продукції, повідомляють elektrovesti.net.

Image by Jteder from Pixabay

Згідно з наявними даними, Model 3 витіснила з першого місця за кількістю продажів електромобіль Zoe від Renault, а також обійшла деякі традиційно популярні в Європі моделі, у тому числі Volkswagen Tiguan та Peugeot 3008. У загальному рейтингу популярності легкових автомобілів Tesla Model 3 піднялася з 40 го місця у 2020 році до 17-го місця у 2021 році.

Стрімке зростання продажів електромобілів Tesla відбулося на тлі падіння колишніх фаворитів, серед яких найбільше помітно знизилася популярність Volkswagen Golf. Запущений у 2020 році електричний Volkswagen ID.3 не зміг повторити успіх Tesla і зайняв лише 53 місце у рейтингу популярності. Загальний обсяг ринку у звітному періоді скоротився до 11,8 млн автомобілів, що є найнижчим показником з 1985 року.

“Криза за кризою негативно впливають на рівень попиту на автомобільному ринку. Постійна невизначеність у зв’язку з пандемією COVID-19 разом із тривалою нестачею напівпровідників створили ідеальний шторм”, – вважає аналітик компанії Jato Dynamics Феліпе Муньос.

У Jato відзначили, що великі автовиробники, такі як Volkswagen та Stellantis, витрачають мільярди доларів на розробку та випуск гібридних та електричних авто, а споживачі добре реагують на щедрі субсидії, які надаються владою різних країн для прискорення переходу на екологічно чистий транспорт. Фахівці Jato вважають, що у 2022 році електромобілі в Європі обженуть за рівнем продажів авто з ДВЗ.

Також відзначається поява на ринку нових претендентів та посилення старих гравців. Наприклад, південнокорейська Hyundai разом із дочірньою компанією Kia збільшила свою частку в регіоні на два відсоткові пункти, до 8,6 % у 2021 році. Досягти цього вдалося завдяки лінійці позашляховиків та авто на електричній тязі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button