Авто

Toyota представила першу модель своєї повністю електричної серії – кросовер bZ (фото+відео)

Toyota показала першу модель своєї нової повністю електричної серії автомобілів.

Японський автовиробник показав концепт середньорозмірного електрокросовера, який повинен стати першою моделлю нової серії bZ (Beyond Zero, тобто «за межами» або «по той бік нуля»).

Прототип, що отримав назву bZ4X Concept, заснований на платформі e-TNGA, призначеної спеціально для транспортних засобів на електротязі. Він розроблений спільно з Subaru, яка є афілійованою компанією Toyota і, ймовірно, представить в майбутньому аналогічний електромобіль під власним брендом.

Toyota представила першу модель своєї повністю електричної серії - кросовер bZ

Дизайн bZ4X Concept виконаний відповідно до сучасних тенденцій. Завдяки великій базі й коротких звисів кросовер за кількістю вільного простору в салон не поступиться великому седану D-сегмента, як заявляє автовиробник.

Toyota представила першу модель своєї повністю електричної серії - кросовер bZ

В інтер’єрі центральне місце займає горизонтальний сенсорний дисплей, який піднімається над панеллю приладів. Цікаво, що на зображеннях, розміщених на офіційному американському сайті Toyota, показане кермо звичної форми, а в глобальному прес-релізі компанії воно замінене штурвалом, як у недавно представленого концепту Lexus LF-Z.

Toyota представила першу модель своєї повністю електричної серії - кросовер bZ

«Інтер’єр, виконаний відповідно до концепції відкритого простору, покликаний підвищити комфортність водіння і впевненість на дорозі. Кожна деталь продумана до дрібниць, низьке розташування щитка приладів і додаткова інформаційна панель над рульовим колесом не тільки сприяють створенню відчуття збільшеного вільного об’єму, але і допомагають поліпшити видимість, підвищуючи безпеку ».

Toyota представила першу модель своєї повністю електричної серії - кросовер bZ

З технічної інформації, крім того, що bZ4X Concept побудований на e-TNGA відомо тільки, що електромобіль отримає два мотори й систему повного приводу, за розробку якої відповідають інженери Subaru.

Як передбачається Toyota bZ4X Concept збиратимуть на заводах в Японії й в Китаї. Глобальні продажі кросовера почнуться в середині наступного року. До 2025 року Toyota планує налагодити серійний випуск сімдесяти електрифікованих моделей. Причому п’ятдесят п’ять з них будуть гібридами, і тільки п’ятнадцять – повністю електричними. У число останніх увійдуть сім електромобілів лінійки bZ, включаючи представлений bZ4X Concept.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button