Всесвіт

Найефектніша подія за всю історію Чумацького шляху

Не так давно в центрі нашої галактики вибухнули десятки тисяч зірок, що було приголомшливим видовищем, який супроводжувався викидом величезної кількості енергії.

Max Mckinnon / Unsplash

Завдяки чилійському телескопу вченим вдалося побачити щось неймовірне: в центрі Чумацького шляху всього один мільярд років тому (що за космічними мірками – зовсім недавно) близько 100 тисяч зірок вибухнули, перетворившись в наднові. Ця сліпуча загибель «була, ймовірно, одним з найбільш яскравих подій за всю історію Чумацького шляху», – заявив астроном з Інституту астрономії імені Макса Планка в Німеччині Франсіско Ногерас-Лара.

Отримані дані свідчать про те, що в Чумацькому шляху, який сформувався приблизно 13 мільярдів років тому, були періоди активності наднових і періоди зоряного затишшя, коли зірки утворюються і вмирають набагато рідше.

Хоча цей інтенсивний період зореутворення стався багато років тому, до того, як на Землі виникли складні форми життя, він все ж «залишив видимий відбиток» в центрі Чумацького шляху, заявляють в опублікованому дослідженні Ногерас-Лара і його колеги.

Команда змогла виявити цей відбиток за допомогою приладу HAWK-I на Великому телескопі Європейської південної обсерваторії в Чилі. Щоб заглянути крізь пил в ядро ??Чумацького шляху, використовувалися хвилі, близькі за своєю довжиною до інфрачервоних, що дозволило оголити період зоряної активності.

В ході спостережень Ногерасу-Ларі і його колегам вдалося скласти воєдино деякі з ранніх історій Чумацького шляху. Вчені вважають, що близько 80% зірок нашої галактики були сформовані протягом перших п’яти мільярдів років її життя.

Як тільки ця рання фаза зореутворення закінчилася, наша галактика затихла на кілька мільярдів років, поки раптово десятки тисяч зірок не спалахнула в більш пізній період зореутворення.

Неясно, чим це було викликано. Можливо, що ядро ??галактики притягнуло до себе газ з прилеглої галактики-карлика, що призвело до припливу нового матеріалу.

Тривалість життя масивних зірок набагато менше, ніж зірок, подібних до Сонця. Вони вибухають приблизно через 100 мільйонів років після народження. Це пояснює, чому близько 100 000 зірок вибухнули за такий короткий проміжок часу.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button