Авто

Вчені створили новий суперконденсатор, який ефективніше літій-іонних батарей

У Великобританії вчені з університетів Саррі і Брістоля розробили і протестували полімерні матеріали, які перевершують літій-іонні батареї в частині зберігання енергії

Ученые создали новый суперконденсатор, который эффективнее литий-ионных батарей

Директор дослідницького центру Superdielectrics Дональд Хайгейт вивчав матеріали, призначені для м’яких контактних лінз, протягом 40 років. Зокрема, його зацікавив гідратогенний вуглеводневий полімер, який вчені вирішили використовувати в якості основи для мембрани в паливних елементах. Зазвичай для цих цілей застосовують фтороуглерод, тому що він більш стійкий до корозії. Однак, якщо внести зміни в полімерні ланцюжки, матеріал стає більш стійким.

Потім необхідно було надати матеріалу властивості електронної активності, і це вдалося зробити. Рік тому вчені домоглися того, що діелектричні властивості полімеру виявилися від 1000 до 10 000 разів краще, ніж у існуючих електролітів.

В ході випробувань дослідники досягли максимальної практичної потужності в 4Ф/см2 на гладких електродах з металевої фольги. Сучасні суперконденсатори на ринку зазвичай досягають 0,3 Ф/см2. Ще більш важливо те, що вдалося досягти результату 11-20Ф/см2, коли полімери використовувалися разом з особливим чином обробленими електродами з нержавіючої сталі.

Якщо таких показників ємності можна досягти у виробництві, то щільність енергії суперконденсаторів досягне 180 Вт*год/кг — більше, ніж у літій-іонних батарей,

На відміну від батарей суперконденсатори заряджаються і швидко розряджаються, але досі до їх недоліків ставилася низька щільність енергії, приблизно 1/20 від можливостей батареї. Зараз їх використовують, наприклад, в Китаї в громадському транспорті, але такий автобус змушений заряджатися майже на кожній зупинці. Якщо б можна було збільшити їх щільність, це прискорило б розвиток електротранспорту, повідомляє hightech.fm.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button