Технології

Toyota зробила водневий двигун для човнів

Зробивши легковий автомобіль на водні, Toyota адаптувала екологічну силову установку для човна. Паливні елементи встановили й успішно протестували на водному транспорті.

Нова силова установка REXH2 дозволяє зробити водний транспорт екологічно чистим.

Toyota

Японський автовиробник Toyota став однією з перших компаній, яка налагодила виробництво серійних транспортних засобів з водневими двигунами, анонсувавши силову установку на паливних елементах для човнів.

Нова силова установка отримала назву REXH2 і пройшла випробування на 12-метровому човні Hynova 40. Судно на паливних елементах може бути використано як звичайний човен для денних походів, так і в якості тендерного човна для яхти для доставки пасажирів на берег і на основний корабель.

Toyota

В якості основи компанією Energy Observer Developments, яка стала автором проєкту, був обраний електричний човен, енергію для якого виробляють сонячні батареї і вітряки, а в якості додаткового джерела електрики задіяли модуль паливних елементів від седана Toyota Mirai.

Сумарна потужність водневої силової установки становить близько 82 к.с. Агрегат можна використовувати як самостійний двигун, так і в ролі генератора, який виробляє електрику для основного електромотора. 12-місне судно, створене Toyota і Energy Observer Developments, позиціонується як перший в світі масовий човен на паливних елементах.

Нагадаємо, прем’єра водневого седана Toyota Mirai другого покоління відбулася в січні 2020 року. Очікується, що продажі моделі на європейському ринку почнуться до кінця поточного року. Потужність силової установки автомобіля не названа, але обіцяно, що запасу водню у седана вистачить як мінімум на 650 км пробігу без дозаправки.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button