Головна / Технології / Вчені: Сонячне світло допоможе у виробництві хімічних речовин і енергії

Вчені: Сонячне світло допоможе у виробництві хімічних речовин і енергії

Вчені змогли помітити, що в природі існує зворотний процес фотосинтезу. У результаті даного процесу енергія сонячного світла здатна перетворитися в енергію хімічних зв’язків органічних речовин. Результати дослідження були опубліковані на сторінках наукового журналу Nature Communications.

Данські фахівці з Копенгагенського університету (University of Copenhagen) зробили унікальне спостереження, виділивши в природі ще один природний процес. Як повідомляють експерти, за допомогою сонячного світла та спеціального ферменту біомаса рослин розкладається, внаслідок чого утворюється різні хімічні речовини, які можуть використовуватися як біопаливо.

Учені також відзначили, що результати цього дослідження допоможуть в майбутньому навчитися виробляти біопаливо з допомогою сонячного світла, що буде дуже вигідно для людства. Експерти для даного явища дали своє визначення, яке звучить, як «зворотний фотосинтез», так як ферменти використовують атмосферний кисень і сонячні промені для розкладання і перетворення вуглецевих зв’язків.