Здоров'я

Три напої, які прискорюють старіння мозку

Мозок з часом починає працювати гірше і старіє, як і весь організм. Але на швидкість процесу старіння може впливати і харчування, і спосіб життя в цілому. Ось які напої здатні швидко зістарити ваш мозок.

Image @sciencephotolibrary from Canva

Якщо ви постійно будете вживати напої або продукти, що містять багато доданого цукру, то через якийсь час ваш мозок почне працювати гірше. Тому постарайтеся якомога рідше балувати себе напоями, перерахованими нижче.

Газована вода. У дослідженні 2017 року наголошується, що газована вода може не тільки прискорити старіння мозку, але і зменшити його обсяг, якщо вживати хоча б один такий напій щодня. Ті учасники дослідження, які регулярно вживали газовану воду, відрізнялися поганою “епізодичною” пам’яттю (довготривала пам’ять, пов’язана зі спогадами про минуле). Багато з цих людей також мали гіпокамп меншого обсягу (область, яка відповідає за пам’ять і здібності до навчання).

Дієтична кола. В одній науковій роботі, опублікованій в Stroke, говориться, що люди, які щодня пили по одній дієтичної газованій воді, мали майже в три рази більше шансів набути старече недоумство або інсульт.

Алкоголь. У великих дозах такі напої однозначно негативно впливають на мозок. Крім того, як показало недавнє дослідження, опубліковане у журналі Nature, негативний вплив на когнітивні функції можуть надати і всього одна або дві дози на добу. Вчені з’ясували, що навіть помірне вживання спиртного зменшує кількість білої і сірої речовини в мозку. Ці речовини відповідають за різні розумові процеси.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button