Екологія

100 тонн пластику виловили з океану за рік

Минулого тижня фонд The Ocean Cleanup подолав важливий рубіж: його “улов” пластикових відходів з великої Тихоокеанської сміттєвої плями перевищив 100 000 кг.

Фото: theoceancleanup.com

Для вилучення океанічного пластику використовується система System 002 (засновник ніжно називає її “Дженні”), яка до недавнього часу вважалася спірною і невиправдано дорогою. Багато екологів ставили під сумнів успіх ініціативи The Ocean Cleanup – перші спроби використання U-подібної конструкції для збору плавучого пластика не мали особливого успіху, і вчені звинувачували Слата в тому, що він ловить не тільки відходи, а й морських мешканців.

Але 100 тис. кг сміття – це вже досить серйозний аргумент на користь фонду, який заснував у 2013 році 19-річний студент з Нідерландів. Сьогодні Боян Слат так говорить про свій успіх:

“Я щасливий, що ми подолали цей рубіж, особливо враховуючи той факт, що наша система System 002 — поки що експериментальна. Зараз, коли нашу технологію нарешті визнали, ми готові виходити на новий рівень і масштабувати нашу нову систему System 003. Ми припускаємо, що вона буде вловлювати пластик в 10 разів ефективніше, ніж System 002, завдяки збільшеному розміру, більшої потужності і тривалості роботи”.

Система System 002 збирає пластик в Тихому океані вже близько року, за цей час з води вдалося витягти 101,353 кг пластику на території близько 3000 км.кв.

Проблема в тому, що навіть цей обсяг не зрівняється з тією кількістю пластику, який щорічно потрапляє в океан — близько 8 тонн. Тому Ocean Cleanup запустили проєкт Interceptor, “перехоплювач”: технологію, яка стримує потрапляння пластику в океан через гирла річок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments