Екологія

У Німеччині обміління річки Рейн спричинило підвищення цін на вантажоперевезеня

У Німеччині падіння рівня води в річці Рейн через спеку призвело до зростання витрат на доставку – близько €94 за тонну, від рівня €20 за тонну у червні 2022 року.

Судна не можуть плисти по річці повністю завантаженими і іноді змушені виходити на 75% порожніми, повідомляє Reuters.

Рівень води особливо низький в точці затоки Кауб біля Кобленца, де рівень ватерлінії 5 серпня становив лише 56 сантиметрів. Для нормальної роботи вантажного судноплавства цей рівень має сягати приблизно 1,5 метра ватерлінії, щоб судна могли плавати з повним навантаженням.

“Ми продовжуємо плавати, але ми можемо завантажити лише близько 25%-35% місткості судна”, – сказав Роберто Спранці, директор судноплавного кооперативу DTG.

Він пояснив, що за таких умов клієнтам знадобляться три судна для транспортування вантажу замість одного.

Органи судноплавства не закривають річку під час маловоддя, залишаючи питання щодо зупинки вантажоперевезень на розгляд операторів суден.

“Ми продовжимо плавання, поки це можливо з точки зору навігації”, – додав Спранці.

В хімічній групі BASF заявили, що це не вплинуло на її виробництво, але вона не може виключити скорочення виробництва на окремих заводах у найближчі тижні. Компанія шукає альтернативні шляхи транспортування, зокрема залізничне.

В матеріалі підкреслили, що Рейн є важливим транспортним шляхом для товарів, зокрема для зерна, хімічних речовин, мінералів, вугілля, нафтопродуктів та мазута.

Окрім того, попит на річкові перевезення зріс через те, що Німеччина має намір збільшити вироблення електроенергії з вугілля для підготовки до скорочення поставок газу з росії.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments