Наука

Тривалість життя людини в майбутньому може збільшитися на 10-20%

За підтримки відомих мільярдерів, венчурних капіталістів і річного бюджету Національного Інституту Старіння США в розмірі 3 мільярдів доларів ряд науково-дослідних центрів і біотехнологічних компаній в США зосередили свою увагу на області боротьби зі старінням.

Image @sciencephotolibrary from Canva

Не існує чарівної таблетки, яка може збільшити тривалість життя людини з 80 до 150 років, але вчені стверджують, що в майбутньому можливе збільшення тривалості життя на 10-20% після 80 років.

Вчені вивчають способи збільшення тривалості життя людей за допомогою таких препаратів, як метформін і рапаміцин — вони вже показали збільшення тривалості життя у тварин. Обидва ці препарати націлені на молекулярні процеси, пов’язані зі старінням клітин.

Інший препарат – сенолітики – видаляє старіючі клітини з організму. Старіючі клітини – це старі клітини, які накопичуються в тканинах і пошкоджують інші клітини, але не гинуть. Вони призводять до когнітивних порушень, слабкості і відсутності фізичної стійкості.

Вчені працюють над ще одним підходом, який називається перепрограмуванням клітин, який поверне старіння та відновить функції молодих клітин.

Однак існує ряд перешкод з технічних, нормативних, економічних і соціальних причин. Наприклад, ліки, які здорове населення буде приймати протягом тривалого часу, має пройти високу планку безпеки. Але отримати дозвіл на такі ліки важко, оскільки управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США не вважає старіння хворобою, яку слід лікувати. Дослідники повинні кількісно визначити, чи покращують ліки здоров’я або продовжують виживання при певному віковому захворюванні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button