Наука

Дослідження показало, що нудьга породжує жорстокість

Дослідники з Орхуського університету, Данія, виявили, що нудьгуючий розум-розсадник зла! Люди, яким нудно, будуть поводитися жорстоко, щоб пом’якшити неприємне відчуття нудьги.

Image by Gabriele Picello from Pixabay

У рамках дослідження команда проаналізувала дев’ять досліджень, в яких взяли участь в цілому понад 4000 осіб. Роботи вивчали особисту поведінку військових, які проявляють садизм, коли їм нудно на посаді; батьків, які отримують задоволення від нещастя своєї дитини; і акти окремого садизму для отримання задоволення.

Перше дослідження, яке аналізували вчені, вивчало ймовірність появи почуття нудьги у 1780 осіб з США, Німеччини та Данії. Добровольців запитували не тільки про те, як вони ставляться до рутини, але чи бували вони жорстокі стосовно однокласників в старших класах або отримували задоволення, завдаючи біль або принижуючи інших. Дослідження показало, що ті, хто повідомляв про те, що їм нудно, також визнавалися в садистській поведінці.

Наступне дослідження вивчало зв’язок нудьги і садизму серед різних типів людей і в різних умовах. Одна частина була присвячена військовослужбовцям США, які поводилися садистськи по відношенню один до одного, коли їм було нудно під час служби.

Ще одна робота вивчала жорстоке поводження батьків стосовно своїх дітей. У дослідженні взяли участь добровольці з США, Канади та Великобританії, яких запитали, чи подобається їм сміятися над своєю дитиною або отримувати задоволення завдаючи їй шкоди. Результати показали, що, якщо це так, то батько також відзначав, що в той час йому було нудно.

Щоб глибше вивчити зв’язок між нудьгою та садизмом, команда також вивчила дані одного експерименту. Його учасники дивилися 20-хвилинний фільм про водоспад. На вході у них забрали смартфони, щоб вони не могли відволікатися, якщо їм нудно.

Однак на стіл перед добровольцями поставили чашки з личинками і кавомолки. Вчені дозволили учасникам пропустити хробака через своєрідну “м’ясорубку”, щоб скоротати час, якщо їм захочеться. (У дослідженні наголошується, що дана процедура не може нашкодити личинці). Зі 129 учасників 13 спробували подрібнити личинку, сказавши, що отримали задоволення від процесу, тому, що фільм був нудний.

“Нудьга посилює садистську поведінку у всіх напрямках, навіть серед людей з низьким рівнем схильності до жорстокості”, – резюмує команда в новому дослідженні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button