Поради

Цвіль на шпалерах, як позбутися

Цвіль здатна не тільки зіпсувати зовнішній вигляд стін, але і вплинути на здоров’я домочадців. Спори цих шкідливих грибків знижують імунітет, провокують появу алергії, а відповідно кашлю, нежиті і почуття задухи. Тому вкрай важливо боротися з цвіллю відразу після виявлення. Як це зробити правильно, читайте в статті.

12-06-15-foto-600x450-1

Причини появи цвілі

Щоб боротися з небезпечним ворогом у вигляді цвілі, потрібно зрозуміти, звідки вона взялася і як запобігти його появі. Мікроскопічні спори грибка присутні і у воді, і в повітрі, що дозволяє їм вільно переміщатися в просторі. Ледь ці частинки потрапляють у сприятливе середовище, як починають множитися і розростатися. Найбільш комфортними умовами для цвілі є приміщення, де проблеми з вентиляцією і підвищена вологість. У зоні ризику появи неприємного сіро-зеленого покриття знаходяться ванні кімнати, квартири першого поверху, маленькі кімнати з великою кількістю тропічних рослин в горщиках.

Способи боротьби з грибком

Якщо ви виявили специфічний запах – сирий, різкий, який до того ж утруднює дихання, значить, незабаром і побачите плями сірого, чорного або зеленуватого відтінків. Насамперед у приміщенні з цвіллю треба забезпечити провітрювання і усунути причини підвищеної вологості. Адже саме через них в квартирі знову буде з’являтися грибковий наліт.

Роботу з усунення цвілі потрібно вирішувати комплексно і якомога швидше:

  • На першому етапі очистіть поверхні від цвілі. Можливо, доведеться здерти шпалери, відколупнути штукатурку зі стелі і стін, зняти підлогове покриття з тих місць, де грибок проявився.
  • Всі поверхні в приміщенні потрібно обробити спеціальним засобом для знищення грибка та дезінфекції.
  • Все, що виявилося уражено цвіллю (речі, предмети інтер’єру, меблі, книги та інше), доведеться викинути, а краще спалити.
  • Далі слід влаштувати постійну вентиляцію в кімнаті. Оскільки без ремонту вам не обійтися, то нехай на цей період весь час буде відкрита кватирка в кімнаті. Якщо ж ви не будете робити кардинальний ремонт, то перестановка меблів теж послужить на благо вентиляції. Пластикові герметичні склопакети – сучасна причина затримки потоків повітря. Встановіть спеціальний клапан для провітрювання, і ваша проблема буде частково вирішена.
  • Уважно огляньте кімнату і предмети, що знаходяться в ній, щоб виявити причини підвищеної вологості повітря. Це може бути велика кількість тропічних квітів на невеликій площі, неграмотне використання зволожувача повітря або протікає опалювальна / водопровідна система.

Техніка безпеки при роботі

При боротьбі з цвіллю потрібно врахувати важливі моменти:

  • Видаляючи грибок, користуйтеся респіратором або звичайною марлевою пов’язкою, щоб спори грибка не потрапляли до вас в організм.
  • Провітрюйте кімнату, в якій працюєте.
  • Меблі з приміщення винесіть заздалегідь і витріть її ганчіркою, просоченою оцтом або перекисом водню.
  • Якщо у вас є можливість провести обробку приміщення УФ-лампою протягом 15-20 хвилин, то не доведеться провітрювати добу-дві.
  • Особливу увагу приділіть підготовці стін до оштукатурювання і обклеювання шпалерами. Дотримуйтесь технології і рекомендаціям виробників матеріалів для ремонту. При необхідності обробляйте стіни засобами дезінфекції, які продаються в будівельних магазинах.

Профілактика появи цвілі

Для початку перевірте справність роботи вентканалів. Якщо вони не працюють, то зверніться в керуючу компанію для прочищення вентиляції. У кімнаті, де вмонтовані пластикові вікна, встановіть клапан припливної вентиляції. Це забезпечить постійний доступ свіжого повітря. Меблі не ставте впритул до стін зі свіжопоклеїними шпалерами. Приміщення провітрюйте часто і регулярно вранці і перед сном відкривайте кватирки на час. При ремонті використовуйте спеціальні засоби і гідрофобні фарби.

Часом для вирішення проблем з цвіллю потрібно викликати працівників служб ЖКГ. Вони повинні займатися питанням, якщо цвіль з’являється через підвищену вогкості будівельних матеріалів в результаті стікання дощової і талої води по стінах будинку, а також недостатню гідроізоляцію стиків між панелями стін.

Натхнення: sovetclub.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments