Поради

У чому полягає різниця OTT-телебаченням та IPTV?

Ще 5 років тому багатьох людей хвилювало питання «Чи зможе інтернет повністю відсунути телебачення на другий план?». Однак зараз такі міркування не викликають нічого, крім іронічної посмішки. По-перше, ніхто нікого відсовувати не збирається. А по-друге, в час верховенства інформації повністю прибрати ТБ неможливо. Можна тільки змінити формат і спосіб перегляду.

З чого все починалося?

Спочатку з’явилася технологія IPTV. Вона дозволяла дивитися телеканали всередині мережі інтернет-провайдера. Також він міг пропонувати додаткові послуги – онлайн-кінотеатр, записи програм, список обраного та інше. Все це було доступно тільки на комп’ютерах.

Поява технології Smart TV розширила можливості телебачення. Його можна було дивитися на телевізорах через підключення до Інтернету. Крім того, глядач міг отримувати доступ до веб-браузеру для пошуку інформації. Також з’явилася технологія HbbTV. Вона дозволяла дізнаватися додаткову інформацію про героїв програм і кінофільмів, а також впливати на те, що відбувається на телеекрані за допомогою опитувань і голосувань

Стрімке поширення гаджетів і мобільного інтернету поставило перед телевізійниками нове завдання – доставити програми та кінофільми на мобільні пристрої. Тому звичне IPTV-телебачення почала замінювати технологія OTT. Вона запропонувала ще більш широкі можливості для глядачів. Однак є певні відмінності між OTT-телебаченням і IPTV.

У чому різниця?

Традиційно IPTV сприймається як телебачення, що транслюється через інтернет. Однак IP (Internet Protocol) – це лише спосіб передачі сигналу через мережу певного інтернет-провайдера. Тому IPTV – це творіння конкретного постачальника послуг, який повністю відповідає за набір і якість контенту. Виходить, що такий формат інтернет-телебачення практично не відрізняється від традиційного «кабелю», хіба що можливістю перегляду через Всесвітню мережу.

А ось технологія OTT (Over-The-Top) – це і є те «телебачення в інтернеті», про яке мріяли ще 5 років тому. Глядач може користуватися сервісом у будь-якому місці, де є доступ до інтернету. Сплатив підписку – і дивишся телеканали, фільми та серіали без прив’язки до мережі провайдера або конкретного пристрою. Лідером на світовому ринку OTT є мережа Netflix.

Якраз в прив’язці і криється різниця між IPTV та OTT-телебаченням. Звичайно, перша технологія гарантує стабільність ТВ-сигналу та високу якість трансляції. Однак послуга залежить від підключення до конкретного інтернет-провайдера. Варто змінити компанію-постачальника послуг або переїхати до іншого міста – і все закінчиться. Зі свого боку OTT-телебачення не прив’язане ні до чого, крім особистого облікового запису на сервісі. Тому дивитися його можна без будь-яких обмежень.

Погляд у майбутнє

Зараз різко зросло виробництво Smart TV, що викликає все більший інтерес до нових способів телеперегляду. Крім того, все більше людей, зокрема старшого віку, починають користуватися мобільними пристроями. Тому кількість користувачів ОТТ-телебачення в майбутньому лише зросте.

Адже для людей зручність користування та мобільність грають набагато більшу роль, ніж якість. Наприклад, чистота звуку вінілових пластинок стає метою поціновувачів. А додатками для прослуховування музики через інтернет (тобто стрімінгу) користуються мільярди. Така ж ситуация і з телебаченням. Адже яка користь від якості картинки, якщо нею неможливо насолоджуватися в будь-який час і в будь-якій точці планети? Тим паче, що OTT-телебачення – це недорогий спосіб перегляду величезної кількості телеканалів і кінофільмів.

В Україні працює декілька провайдерів ОТТ. Одним із найпопулярніших і відомих вважається Divan.TV. Цей сервіс пропонує насолоджуватися телешоу, фільмами та серіалами у будь-якому місці, де є Інтернет, на Smart TV, мобільних пристроях і комп’ютерах. Також глядачі отримують доступ до онлайн-кінотеатру з шедеврами світового кінематографу та добірки нових американських і європейських серіалів HBO, CBS, Showtime, Starz без доплат. Для підключення не потрібно протягувати кабелі та підписувати контракти з провайдером – лише доступ до швидкісного Інтернету.

Кнопка «Наверх»