Земля

Оси можуть харчуватися птахами (відео)

Деякі оси воліють дохлятину, але паперова оса (Agelaia вовчак) здатна харчуватися живими пташенятами, вбиваючи їх кількома укусами.

Щелепи оси можуть бути такими ж небезпечними, як і жало. Дослідники представили унікальний відеодоказ цього — в ньому показано, як паперова оса вбиває пташенята в гнізді.

На знятих кадрах оса приземляється на голову пташеня, вік якого складає всього чотири дні, поки його батьків не було в гнізді. Вона кусає пташеня і вириває шматки м’яса, завдаючи йому смертельні рани. Після вивчення трупа вчені відзначили, що такі ж рани спостерігалися у багатьох пташенят в тому ж районі Бразилії. Це дозволяє припустити, що подібні напади відбуваються регулярно.

Ми звикли думати, що птахи полюють на ос, але в природі буває і навпаки, каже ентомолог Тьяго Моретті з Кампінаса (Бразилія). Відомо, що оси навідуються у пташині гнізда, щоб перекусити паразитами, такими як кліщі або блохи. Також вони поїдають мерлятину. Але, як виявилося, оси можуть харчуватися і пташенятами.

Дослідники давно помітили, що багато видів птахів гніздяться поруч з осами. Птахам вигідно перебувати під їх захистом, а оси можуть харчуватися паразитами, каже еколог Бруно Барбоса з Федерального університету Жуїса де Фора в Бразилії. Під час нападу хижака птахи можуть спровокувати ос на атаку і тим самим захистити своє гніздо. Але, схоже, взаємовигідне співіснування проходить не так мирно, як вважали дослідники.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button