Земля

У Дубаї побудують підземні насоси

У квітні в місті пройшли найсильніші за 75 років зливи. Тепер регіон хочуть врятувати від подібних НС у майбутньому.

CherryPie94 / Wikimedia

У Дубаї збираються побудувати масштабну систему зливового стоку, яка дасть змогу захистити місто від повеней. Таке рішення місцева влада ухвалила після стихійного лиха, яке сталося в середині квітня 2024 року. У проєкт вкладуть 8 млрд доларів.

У середині весни в Дубаї пройшли зливи, які стали найсильнішими в Об’єднаних Арабських Еміратах за 75 років. Вода затопила кілька районів країни, загинуло п’ятеро людей. Наслідки повені показали із супутника – зливи значно порушили життя посушливого регіону, пошкодили дороги та будинки, а також вплинули на роботу аеропорту. Щоб не допустити подібних надзвичайних ситуацій у майбутньому, в Дубаї побудують систему зливового стоку “Тасріф”.

Проєкт анонсував Мохаммед ібн Рашид Аль Мактум, правитель емірату і прем’єр-міністр ОАЕ. За його словами, до будівництва приступлять найближчим часом.

NASA

За словами шейха, система з’явиться в усіх районах Дубая. Вона зможе справлятися з більш ніж 20 млн кубометрів води на добу. Це збільшить потужність відведення в сім разів. За словами влади, проєкт стане розвитком дренажної системи, яку почали покращувати 2019 року. Передбачається, що проблема з опадами буде вирішена “на наступні 100 років”. Повністю будівництво системи завершать у 2033 році.

При цьому поки що вчені точно не знають, що саме стало причиною екстремальних злив. Згідно з однією з версій, на це вплинув засів хмар, який використовують для збільшення опадів у посушливих регіонах. Однак кліматологи вважають, що головна причина – зміна клімату та підвищення глобальної температури. Зокрема, це призвело до потепління морів навколо Дубая, що збільшило швидкість випаровування і можливість атмосфери утримувати воду.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button