Земля

Цунамі може загрожувати декільком АЕС

Вчені з Університету Британської Колумбії вважають, що деякі АЕС з Індії та Пакистану можуть сильно постраждати через виникнення в цьому регіоні сильного землетрусу і цунамі, що призведе до витоку радіації.

АЕС

Йдеться про АЕС, які знаходяться поблизу Аравійського моря. Саме морська вода використовується для охолодження. Однак вважається, що цей район сейсмічно небезпечний через субдукції Макрана. Вважається, що будівництво високих гребель може знизити подібні ризики. Але з економічної точки зору таке рішення зробить енергію, що виробляється дорожчою.

Автори дослідження, в свою чергу, вважають, що ризики виникнення цунамі на західному узбережжі Індії були недооцінені. Останній сильний землетрус магнітудою в 8,1 бали стався тут у 1945 році. Але крім цього в своєму дослідженні вчені довели, що в цьому ж районі стався потужний землетрус в 1524 році. Для цього вони використовували різні свідоцтва, в тому числі і португальських моряків, а також провели радіовуглецевий аналіз раковин, знайдених далеко від моря. Ці раковини знайдені у дюнного комплексу в селі Келш. Вчені вважають, вони були переміщені сюди через цунамі, що виникло в результаті землетрусу магнітудою в 9 балів саме в районі субдукції Макрана.

Дослідники вважають, що цунамі спровокує руйнування на узбережжях Індії, Пакистану, а також Оману. А АЕС, які знаходяться на узбережжі також можуть постраждати, що призведе до викиду радіації.

Подібний драматичний розвиток подій відбувся в 2011 році в Японії, коли 11 березня 2001 роки там стався сильний землетрус і цунамі. Це призвело до сильних руйнуванням в країні і зокрема до великої аварії на АЕС у Фукусімі.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»